BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

95% piratinių eknygų nebuvo oficialiai išleistos E formate

parašė: Deividas · 2009-10-22 · Nėra komentarų

Teleread.org rado įrodymą, kad leidėjų vengimas išleisti knygas E formatu visiškai neapsaugo jų nuo piratavimo. Prancūzijoje buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, kad 95% piratiškai platinamų knygų niekada nebuvo išleistos elektroniniame formate.

Žinoma tai nebūtinai įrodo atvirkščią teiginį, kad platinant jas legaliai niekas jų nekopijuotų. Gali būti tiesiog taip, kad dauguma leidėjų kol kas nesuskubo knygas leisti E formatu ir to vengia bijodami piratavimo. Bet vartotojai randa kaip gauti elektronines knygų kopijas ir visai nevengia jomis pasidalinti nemokamai. Kaip pavyzdys čia gali būti ir knygos apie Harį Poterį - jos niekada nebuvo legaliai išleistos elektroniniame formate, bet yra vienos populiariausių P2P tinkluose.

Kaip gi Lietuvoje, kurioje knygos E formate oficialiai iš viso neegzistuoja? Jei leidėjai nežino tai galiu parodyti jiems net ir populiariausių knygų, kurios platinamos viename iš lietuviškų tinklalapių, sąrašą:

Tas pats Haris Poteris ir Lietuvių kalba prieinamas… O štai čia visa kolekcija anglų kalba jau iš kito, daugumai gerai žinomo, tinklalapio:

Akivaizdu, kad knygų neleidimas elektroniniu formatu nei kiek neapsaugo nuo piratinių kopijų platinimo. Vienintelė išeitis - legalių, lengvai prieinamų ir pakankamai pigių elektroninių knygų pasirodymas rinkoje. 100% nuo piratavimo tai neapsaugos, bet vartotojai bus pratinami vartoti legalią produkciją ir negalės pasiteisinti, kad negalėjau gauti legaliai tai ieškojau nelegalių…

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: piratavimas
žymės: ,0 komentarų ↓

  • Dar nėra komentarų. Būk pirmas!.

palikti komentarą