Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-11-09

Kada mūsų leidyklos pajudės e-kryptimi?

Publikuota: eknyga

Įdomią žinutę šiandien perskaičiau apie vieną didžiausių pasaulio leidyklų - Harlequin. Jie įsteigė dukterinę leidyklą Carina Press, kuri užsiims vien tik elektroninių knygų leidyba.

Du labai įdomūs momentai: knygos bus leidžiamos be DRM apsaugos, autoriams nebus mokamas avansas - jie gaus didesnius, nei įprasta rinkoje komisinius. Taigi, Harlequin pradeda laužyti per dešimtmečius nusistovėjusias leidybos verslo taisykles.

Leidyklos vadovai apdairiai nekalba apie artimiausius verslo planus (spėju, kad artimoje perspektyvoje čia didelio verslo ir nebus), jie akcentuoja, kad šis žingsnis leis jiems užsitikrinti lyderio pozicijas skaitmeninėje erdvėje, leis surasti naujų autorių bei naujų skaitytojų nišinėse kategorijose ir t.t.

Taip, šiandien elektroninių knygų verslas tai tik trupiniai prie popierinių knygų leidėjų stalo. Bet gali atsitikti taip, kad staigiai išaugus eknygų paklausai tradicinių leidyklų pelnai pradės staigiai mažėti. Ir tas mažėjimas  nebus proporcingas eknygų rinkos dalies augimui. Tarkim, kad elektroninės knygos užims 20% knygų leidybos rinkos. Tai nereiškia, kad popierinių leidėjų pelnas ir sumažės tais pačiais 20%. Kadangi knygų leidyba yra verslas, labai priklausantis nuo apimčių (kuo didesnį tiražą spausdini tuo daugiau pelno nuo vienos knygos gauni), tai tradicinių knygų verslo pelnas sumažės gerokai daugiau negu 20%. Kodėl? Todėl, kad padidės vienos knygos spaudos savikaina, todėl, kad sandelyje 20% lentynų liks tuščios, o už patalpų nuomą teks mokėti pilną kainą, todėl, kad knygyne bus parduodama mažiau knygų, o pardavėjui reiks mokėti tą patį atlyginimą ir t.t. ir pan.

Todėl didžiosios pasaulio leidyklos atsargiai pradeda tam ruoštis. O kaip pas mus? Kol kas tyla… galvą į smėlį ir apsimetame, kad pasaulyje niekas nesikeičia?

Patiko (0)


Atgal į: Kada mūsų leidyklos pajudės e-kryptimi?