Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-09-29

Eknygos ir ekologija. 128 000 medžių Lietuvoje nukertama per metus

Publikuota: Ekologija

Bloge Epublishers Weekly perskaičiau apie tai, kad JAV knygų spausdinimui per metus nukertama 30 000 000 medžių. Nežinau ar autoriaus skaičiavimai tikslūs, bet galime pabandyti atlikti analogiškus skaičiavimus kiek gi medžių knygoms spausdinti nukertama Lietuvoje:

  • Epublishers Weekly teigia, kad iš vieno medžio galima pagaminti popieriaus 62,5 knygoms;
  • Čia radau informaciją, kad Lietuvoje per metus atspausdinami 8 mln. knygų;

Atliekam nesudėtingus skaičiavimus ir gaunam, kad per metus Lietuvoje nukertami 128 000 medžiai tik tam, kad iš jų padarytų knygas.

O kiek dar medžių nukertama laikraščiams spausdinti? Ne veltui populiarus technologijų blogas Techcrunch.com vadina tai Dead Tree Media.

Akivaizdu, kad eknygos bus gerokai ekologiškesnės. Nereiks popieriaus, nereiks ir deginti kuro transportuojant knygas, šildant sandėlius bei knygynus žiemą.  O paskaičiuokime kiek mes visi sutaupytume jei pirktume tik elektronines knygas:

  • vidutinė knygos kaina ~27 Lt;
  • per metus atspausdinama 8 mln. knygų;
  • atmetus spausdinimo, transportavimo kaštus, bei įvertinus nuostolius dėl neparduoto tiražo eknygos galėtų būti bent 30% pigesnės.

Vėl paskaičiuojam ir gaunam - 65 000 000 Lt !!! Tiek mes visi galėtume sutaupyti jei skaitytume tik elektronines knygas.

Yra viena labai graži ir ekologiška iniciatyva tiems kas nenori atsisakyti popierinių knygų. Paskaičiuokite kiek knygų nusiperkate per metus ir internetu užsakykite atitinkamo medžių skaičiaus sodinimą ECO-LIBRIS projekte.

Patiko (0)


Atgal į: Eknygos ir ekologija. 128 000 medžių Lietuvoje nukertama per metus