Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-11-23

Eknygų skaityklės spalvotais ekranais jau 2010 metais?

Publikuota: skaityklės

Radau informaciją apie tai, kad ateinančiais metais komercinę gamybą pasieks bent dvi naujos ekranų technologijos, kurios bus tinkamos eknygų skaityklių gamybai.

Pixel Qi ekranai iš tikro labiau skirti laptopams nei eknygoms. Jie gali rodyti tiek spalvotą vaizdą tiek video. Kitaip sakant tai pilnavertis ekranas kompiuteriams.

Komercinė gamyba pradedama jau šių metų gruodžio mėnesį. Neradau labai daug informacijos kuo gi įpatinga ši technologija, bet ji labai artima standartiniams LCD ekranams ir gamyba bus vykdoma naudojant standartines LCD ekranų technologijas, o tai leido ženkliai pagreitinti naujų ekranų gamybą bei sumažinti kainą.

Štai grafikiukas, kuris vaizduoja dabar naudojamų ekranų pozicionavimą ir kurioje vietoje atsiranda Pixel Qi ekranai:

Gamintojai žada apjungti dabar kompiuteriuose ar mobiliuosiuose telefonuose naudojamų ekranų multimedijos galimybes su tradicinio e-popieriaus ekranų, kurie šiandien naudojami skaityklėse, geriausiomis savybėmis: mažu atspindžiu, kontrastingumu bei mažu elektros suvartojimu. Štai nuotrauka, kurioje lygnami abu ekranai:

Daugiau nuotraukų galite rasti čia.

Dar vienas sprendimas, kuris komerciniu pavidalu žada pasirodyti ateinančiųjų metų pabaigoje - mirasol. Nesu fizikas ir nelabai galiu paaiškinti kaip gi veikia ši stebūklinga technologija, bet jos pavadinimas ir mintis yra susijusi su drugeliais, su jų sparnų spalvomis, ne veltui jie vaizduojami ir logotipe.

Vėlgi, spalvotas vaizdas bei video galimybė. Apie tai rašoma Slashgear.com.

Norintys sužinoti daugiau panaršykite Mirasoldisplays.com tinklalapyje, ten rasite puikių animuotų vaizdelių, kuriuose aiškinama kaip veikia ši stebūklinga technologija. O tiem, kurie tingi daug domėtis įdedu mažutį video:

Naujos technologijos yra gražu, bet ką tai reiškia mums vartotojams? Spalvoti ir akiai malonūs ekranai labai išplės įrenginių, kurie tinkami skaityti eknygas skaičių. Su tokiu ekranu nebelabai bus skirtumo tarp eknygų skaityklės ar tablet’o. Viena iš priežasčių kodėl šiandien turime tokias aukštas skaityklių kainas yra ta, kad E-ink turi visišką monopolį ir yra vieninteliai ekranų tiekėjai visiems skaityklių gamintojams, todėl kainos ir laikosi tokiame lygyje. Gamintojų konkurencija tikrai paskatins kainų mažėjimą.

Kitas svarbus dalykas - ekranų spalvotumas. Paprastoms knygoms tai gal ir nelabai reikalinga, bet tai labai svarbu periodikos (laikraščių bei žurnalų) platinimui per tokius įrenginius. Mano galva tai ypatingai svarbus reikalas vadovėlių leidyboje. Šiuolaikiniai vadovėliai sunkiai įsivaizduojami juodai-baltame formate. O šios technologijos ne tik suteikia galimybę įdėti spalvotas iliustracijas, bet ir animuotas schemas paaiškinančias visokiausų procesų veikimą, mokomuosius filmus ir t.t.

Patiko (0)


Atgal į: Eknygų skaityklės spalvotais ekranais jau 2010 metais?