Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-10-06

Jau platinamos piratiškos Dan Brown bestselerio “Lost Symbol” versijos

Publikuota: piratavimas

Kaip rašo “The New York Times” jūs galite nueiti į Amazon.com ir už 9,99$ nusipirkti įžymiojo “Da Vinči kodo” autoriaus naująjį bestselerį arba galite gauti jį nemokamai įvairiuose torentų tinklalapiuose ar tokiose tarnybose, kaip RapidShare.com .

Kolkas eknygas skaito labai maža dalis skaitytojų, eknygų pardavimai per pirmąjį šių metų pusmetį sudarė tik ~1,6% nuo visų knygų pardavimo JAV. Todėl piratavimas dar nėra didelė problema knygų leidėjams. Bet eknygų skaityklės labai sparčiai populiarėja ir galime tik įsivaizduoti kas bus kai 20-30% knygų bus platinamos elektroniniu formatu.

Galima vesti analogijas su muzikos industrija. Oficialiai platinamų internete muzikos įrašų gal nelabai ir buvo, bet prasidėjus visuotinei “Napsterizacijai” žmonės labai mielai “padėdavo” vieni kitiems ir skaičiuojant nuo 1999 m iki dabar JAV muzikos pardavimai krito daugiau negu dvigubai. Vienintelis gerai žinomas sėkmingas muzikos platinimo internete pavyzdys Apple iTunes jau nebesugeba išgelbėti industrijos. Tarptautinė Fonografijos Industrijos Federacija vartina, kad dabar apie 95% įrašų įsigyjama nemokamai.

Ar taip bus ir su knygomis? Iš tiesų nėra jokių technologijų, kurios 100% galėtų apsaugoti nuo kopijavimo ir nemokamo platinimo. Vengiant elektroninės leidybos taip pat nepavyks šios problemos išvengti. Mūsuose dar nelabai populiarūs, bet vakaruose jau gana paplitę knygų skaneriai:

Google panašiais aparatais ir skanuoja savo knygas. Čia parodytas aparatukas kainuoja ~1600$, taigi, yra labai plačiai prieinamas ir kiekvienas “geraširdis” per 20 minučių gali nuskanuoti bet kokią knygą.

Norint apsaugoti knygas nuo nelegalaus kopijavimo belieka vienintelė išeitis - jų nespausdinti visai. Arba reikia rinktis kitą kelią - elektronines knygas padaryti lengvai prieinamas. Tai reiškia, kad jas turi būti lengva nusipirkti, atsisiųsti, skaityti ir jos turi kainuoti nedaug, tiek, kad nebeapsimokėtų ieškoti kažkur nukištos piratinės versijos. Nelegalaus platinimo išvengti nepavyks, visada atsiras mėgėjų, kuriems toks “dalinimosi” būdas bus labai priimtinas. Teks susitaikyti su tuo, kad dalis knygų pasklis nemokamai, teks nuolatos kovoti su tuo, kad šitas reiškinys neįgautų labai plataus masto, bet svarbiausia nepakartoti klaidos, kurią padarė muzikos industrija. Negalima kišti galvos į smėlį ir nematyti, kad su interneto atėjimu keičiasi ir tokio seno verslo, kaip leidyba, verslo modelis. Leidėjai turėtų kuo skubiau pradėti formuoti naujus vartotojų įpročius, pratinti vartotojus prie legalių elektronių knygų.

Patiko (0)


Atgal į: Jau platinamos piratiškos Dan Brown bestselerio “Lost Symbol” versijos