Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-04-21

E.knygos Rusijoje

Publikuota: Be temos

Gal kam nors pasirodys įdomu, bet e.knygos egzistuoja ne tik pažangiose vakarų valstybėse, bet jos jau gana populiarios ir į rytus nuo mūsų. Tiem kas dar supranta rusiškai ilgas ir išsamus video apie tai kaip atrodo Rusijos e.knygų rinka, apie piratus ir DRM, apie skaitykles ir telefonus. Video rasite čia>>

O tiem, kas tingi klausyti ar nesupranta keli įdomiausi momentai:

  • Rusijoje dabar galima rasti 20 000 - 30 000 legaliai išleistų knygų;
  • Populiariausia legali parduotuvė www.litres.ru;
  • Kol kas tik apie 100 leidyklų parduoda savo knygas elektroninėje versijoje.
  • Legaliai elektronines knygas perka 22% rusų skaitančių elektronines knygas, o parsisiunčia “iš bet kur” daugiau nei 90%. Kai kurie tyrimai rodo, kad e.knygas skaito jau kas antras Rusijos interneto vartotojas.
  • Legalių e.knygų rinka vertinama 2-3 mln. USD. Nelegalios prekybos rinka - ~10 mln. USD. Popierinių knygų rinkos vertė rusijoje net 3,2 mlrd. USD. Taigi, e.knygos sudaro tik kelias procento dalis.
  • Rusai e.knygas dažniausiai skaito išmaniuosiuose telefonuose ar minikompiuteriuose. Skaityklių rinka auga labai sparčiai, sklinda gandai, kad pernai Rusijoje buvo parduota apie 120 000 specializuotų e.knygų skaitymo įrenginių.
  • Ekspertai vienareikšmiškai sutinka, kad su piratvimu kovoti galima tik suteikus jiems daug legalaus, lengvai pasiekiamo ir pigaus turinio. Leidėjai mano, kad reikalingas DRM, vartotojai nesutinka :)

Ir pabaigai šiek tiek mano asmeninės patirties perkant rusiškas elektronines knygas. Ieškojau konkrečios knygos, radau tinklalapį, kurio adresas man pasirodė keistas. Bet tinklalapis labai tvarkingas, jo bibliotekoje nesuskaičiuojamas kiekis knygų. Paslaugos mokamos.

Susimokėjau per PayPall, knygas gavau. Gavęs ataskaitą iš PayPall labai nustebau. Pinigų gavėjas - Vilniuje registruota UAB. Pasidomėjau labiau - pats tinklalapis registruotas vienoje Pietų Amerikos valstybėje, kurioje požiūris į autoriaus teisių apsaugą, pasakykim švelniai, neapibrėžtas. Ir sakyk tu man, kad lietuvaičiai naujokai šioje srityje…

Patiko (0)


Atgal į: E.knygos Rusijoje