Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-10-19

Socialinis DRM

Publikuota: Skaitykle.lt, leidyba, piratavimas

Yra piratai - tie, kurie nelegaliai platina muziką, knygas, filmus ir t.t.

Yra autorių teisių savininkai - tie, kurie bando apsaugoti savo turtą ir prigalvoja tokių dalykų, kaip DRM.

Ir yra vartotojai - tie, kurie nori pirkti turinį, bet nenori jokių suvaržymų, apribojimų ir draudimų.

Atrodo, kad visos šios trys grupės nesutaikomos. Vienas iš galimų kompromisinių sprendimų - taip vadinamas “Socialinis DRM”. Štai kaip tai atrodo:

Socialinis DRM

Socialinis DRM

Kiekviena nupirkta knyga pažymima pirkėjo duomenimis. Kai kuriais atvejais tam naudojami net mokėjimo kortelės duomenys. Vartotojas nekliudomai gali naudotis įsigytu failu ir skaityti knygas skirtinguose įrenginiuose. Teoriškai jis gali duoti failą patikimam draugui (kaip ir popierinę knygą), bet jam būtų labai  neparanku žymėtą knygą išplatinti viešai - atitinkamos tarnybos galėtų įtarti jį “ptratavimu”.

Prieš keletą metų leidykla Random House atliko eksperimentą su savo audio knygomis. Iki tol platinusi tik DRM’intas knygas ji išplatino vieną knygą su socialiniu DRM. Pasamdė tarnybą, kuri ieškojo ar ši knyga bus platinama. Buvo atrasta daugybė tos knygos variantų: nukopijuotų nuo CD, su nulaužtu DRM, bet nei vienos viešai platinamos knygos su socialiniu DRM. Nuo to laiko visos audio knygos platinamos be “Hard DRM”.

Tiesa. Ta pati leidykla elektronines knygas dažniausiai parduoda su DRM. Kitaip sakant kiekvienu atveju gali būti skirtingas sprendimas.

Nuo šiandien leidyklos, bendradarbiaujančios su Skaityklė.lt, turės pasirinkimą. Jos spręs ar joms reikia mokamos Adobe DRM paslaugos ar pasinaudoti nemokamai suteikiamu socialinio DRM sprendimu.

Patiko (0)


Atgal į: Socialinis DRM