Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-04-17

Knygos ir reklama

Publikuota: ateitis, eknyga, leidyba

Knygos yra kultūros dalis, bet tuo pačiu ir verslas. Muzika, kinas - taip pat, bet gal dėl to, kad knygų verslas pats seniausias ir jam kažkada buvo uždėta savotiška socialinė-švietėjiška funkcija jis nesugebėjo rasti tiek verslo formų kiek jaunesni muzikos ar kino menai/verslai.

Muzikos kūrėjas gali uždirbti parduodamas savo įrašus, rengdamas koncertus, gauti kažkokias autorines pajamas už kūrinio transliavimą per radiją, viešose vietose ir t.t. Dar daugiau galimybių turi kino menas. Filmai gali būti nuomojami, parduodami DVD pavidalu, rodomi kino teatruose, per televiziją. Net reklama ten įkomponuojama (prisiminkite filmus apie agentą 007).

O knygos? Jos tik parduodamos, arba nuomojamos už dyką (bibliotekose), niekas neperka bilietų į susitikimus su autoriais. Gal dėl to elektroninė leidyba su savo “grėsmėmis” ir baugina knygų autorius ir leidėjus. Jei eknygos bus platinamos pigiai ar visai nemokamai šio verslo atstovai liks visai be pajamų.

Bet ar tikrai negalima nieko sugalvoti. Pasirodo galima. Papildomas pajamų šaltinis gali būti - reklama. Pirmą realų pavyzdį šią savaitę pademonstravo Amazon. Pirkėjams pasiūlė pigesnį skaityklės Kindle modelį, o kainos skirtumas dengiamas iš reklamos:

Kol kas reklama ne knygose, o atsiranda, kaip skaityklės “screensaver’is” arba baneriukas prie knygų sąrašo:

Bet nereiktų atmesti galimybės, kad ateityje vartotojai gaus pasirinkimą arba perki knygą už 9,99 USD be reklamos ar už 4,99 USD, bet su reklama. O atsižvelgiant į tai, kad dabar dauguma nepriklausomų (indie) rašytojų savarankiškai savo knygas pardavinėja po 1-3 USD tai galima tikėtis, kad visos tos knygos taps nemokamos ir knygų rašytojai ir pardavėjai užsidirbs iš reklamos demonstravimo.

Kitas verslo modelis - nuoma.

Šią vasarą Ispanijoje žada startuoti naujas projektas - 24symbols.com:

Knygas galėsite nuomotis. Mokate 9,99 EUR per mėnesį ir skaitote kiek tik norite. Norite nemokamai? Prašom! Be mokamos Premium paslaugos bus siūloma ir Freemium. Knygų negali atsisiųsti, jas gali skaityti tik online ir nemokamai. Pajamos bus gaunamos iš reklamos:

Kol kas neaišku kiek ir kokie leidėjai susidomės šiuo nauju projektu, bet akivaizdu, kad knygų ir reklamos jose ar šalia jų ateitis yra viliojanti. Greičiausiai, kad ir Google ne veltui skasi aplinkui su savo milžiniškais knygų projektais.

Gers dienos. Ir nepamirškite pasidomėti kokių naujų knygų atsirado www.skaitykle.lt.

Patiko (0)


Atgal į: Knygos ir reklama