BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

Ar Apple skelbia karą?

parašė: Deividas · 2011-02-01 · 6 komentarai

Vakar naktį The New York Times parašė, kad Apple atmetė SONY Reader aplikaciją, kurioje leidžiama skaityti elektronines knygas ir pirkti jas SONY parduotuvėje. Priežastis - App Store taisyklės draudžia turinio įsigyjimą kitais budais negu naudojant pačio Apple siūlomą in-store pirkimų mechanizmą. Bėda ta, kad Apple nori  30% komisinių už tokius mokėjimus.

Kažkada su analogiškomis problemomis susidūrė ir Amazon, Apple neleido ir Kindle aplikacijos. Buvo surastas aplinkkelis - pirkėjai norintys įsigyti knygą nukreipiami į Amazon tinklalapį, ten perka knygą ir ji automatiškai atsiranda aplikacijoje. Tokiu būdu dirba ir kiti knygų pardavėjai, nes niekas negali mokėti 30% komisinių.

SONY nedetalizuoja problemos, bet leido suprasti, kad jų aplikacija buvo analogiška, kaip ir Android aplikacija. Bet Apple ją atmetė. Ar tai reiškia, kad Apple skelbia karą ir Amazon?

Kol kas kitos knygų skaitymo aplikacijos nestabdomos. Kilus baisiam triukšmui Apple paaiškino, kad netoleruos įsigyjimų iš aplikacijos jei bent jau lygiagrečiai nebus siūlomas ir Apple siūlomas pirkimų mechanizmas. ” Apple spokesperson Trudy Muller told Ars. “We are now requiring that if an app offers customers the ability to purchase books outside of the app, that the same option is also available to customers from within the app with in-app purchase.”

Lieka iki galo neaišku ar aplikacijos negali siūlyti įsigyti turinio apeinant Apple pirkimo mechanizmą ar jose net ir negali būti turinio, kuris pirktas išoriniuose šaltiniuose. O mums šitas klausimas YPATINGAI svarbus. Lauksime kokio nors situacijos paaiškėjimo.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: eknyga
žymės: , , , ,6 komentarai ↓

 •   Aivaras // 2011-02-01 @ 23:50

  Ir kaip galima mėgti apple? :)

 •   Deividas // 2011-02-02 @ 11:19

  Nuo šiandien aš jau nebemėgstu….

 •   Aivaras // 2011-02-04 @ 13:07

  Mano priešo priešas - mano draugas. :D

 •   Ignas // 2011-02-15 @ 21:57

  O kas liepia megti Apple? Nebutina dievinti kompanijos, jei patinka tik kazkuris produktas. As pats naudoju maka, bet Apple poliktikos nemegstu. Bet galu gale supratau, kad tai mano beda, nes as nesu ju tipinis vartotojas, kuris ismokytas galvoti kuo maziau. Apple zino ko reikia ir tai duoda, tik vat gykam ir kazko vis ieskantiem tas nepatinka ir todel mes nemegstam Apple (nors pats makas kaip zaislas tikrai smagus) :D

 •   Valdas // 2011-02-22 @ 09:10

  Tai dar ne iki galo viskas aišku.
  Piktintis yra natūralu viskuo kas nemokama. Viena vertus, kažkaip negirdėti, kad daug kas nuo “šiandien” nemėgtų laikraščiu, nes Lietuvos paštas už pristatymą iš leidėjo atsiriekia pelno. Kita vertus, galima pagalvoti, kad ir automobilių gamintojai, nusižiūrėję nuo Jobs’o, pradės reikalauti 30% iš benzino kolonėlių. Apple nutarė, kad jie sukūrė valstybę, na ir pareikalavo PVM. Juk ir Lietuvai sumokame 18% savo krauju uždirbtų pirkdami kažką, kas nė biškio Lietuvoje negaminta - tai dabar reikia pradėt “nemėgt” tėvynės? :)

 •   Valdas // 2011-02-22 @ 09:14

  …Piktintis yra natūralu viskuo kas NE nemokama… :)

palikti komentarą