BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

Blog Action Day. Kaip elektroninės knygos saugo gamtą

parašė: Deividas · 2009-10-15 · 1 komentaras

Taigi šiandien Blog Action Day, kuri skirta klimato pokyčiams. Taip jau atsitiko, kad paskubėjau ir savo įrašą apie tai, kiek medžių nukertama Lietuvoje tam, kad išspausdinti knygas, parašiau prieš kelias savaites. Kas norite pasiskaitykite, o čia dar vienas filmukas apie tai, kaip popieriaus pramonė kenkia gamtai:

Popierius popieriumi - tai tik viena dalis gamtos resursų naudojimo knygoms gaminti ar platinti. Sakysite, kad su elektroninėmis knygomis yra ir kita problema - energija naudojama jų skaitymui. Tas tiesa, bet elektroninių knygų skaityklės yra vieni iš mažiausiai elektros energijos naudojančių prietaisų. Jiems energija reikalinga tik puslapio pervertimui, o skaitymo metu energija visai nenaudojama. Standartinė skaityklė leidžia perskaityti apie 8000 puslapių vieną kartą pakrovus akumuliatorius.

Dar toliau nuėjo elektronikos koncernas LG. Prieš 4 dienas jie pristatė elektroninių knygų skaityklę su saulės baterijomis:

Palikus saulėje tokią skaityklę 4-5 valandoms ji sukaupia energijos, kuri leidžia skaityti visą dieną. Daugiau detalių nepateikiama, bet kadangi knygos, bet kokiu atveju skaitomos tik šviesoje tai ši skaityklė turėtų nuolatos pasikrauti ir veikti be papildomo energijos šaltinio. Štai jums ir antroji eknygų ekologijos pusė.

Prisijunkite prie Blog Action Day ir jūs.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Ekologija · skaityklės
žymės: , , ,



1 komentaras ↓

  •   Evelina // 2010-01-27 @ 13:43

    Mintis verta dėmesio, bet kartais taip malonu pavartyti knygą, žurnalą ar kokį kitokį popierių. BET gal taitik įprotis?

palikti komentarą