BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

Mėnesio archyvas 2009 Rugsėjis

Knygų ateitis (video)

parašė: Deividas · 2009-09-30 · 1 komentaras

Tenka šturmuoti blogo įrašus, nes neturint 5 įrašų nepriima į blogeriai.net :)

Šiandien siūlau pasižiūrėti gražų filmuką apie nuostabią elektroninių knygų ateitį. Filmukas prancūziškas, bet su angliškais subtitrais. Pradžia kiek nuobodoka, bet paskui gražu.

Ar atkreipėte dėmesį į scenas sename knygyne? Man pasirodė labai gražu, kad žmonės elektroninių knygų vis dar eina pirkti į fizinį knygyną. Žinoma jie tai daro ne “akropolyje”, bet mažučiame jaukiame knygyne “už kampo”, ten kur knygyno savininkas yra tikras knygų žinovas ir gali padėti savo patarimu. Na ir pati fizinė knyga, ji neišnyksta, kai kuriais atvejais ji nepakeičiama.

Man patiko.

Rodyk draugams

Temos: eknyga

Eknygos ir ekologija. 128 000 medžių Lietuvoje nukertama per metus

parašė: Deividas · 2009-09-29 · 3 komentarai

Bloge Epublishers Weekly perskaičiau apie tai, kad JAV knygų spausdinimui per metus nukertama 30 000 000 medžių. Nežinau ar autoriaus skaičiavimai tikslūs, bet galime pabandyti atlikti analogiškus skaičiavimus kiek gi medžių knygoms spausdinti nukertama Lietuvoje:

  • Epublishers Weekly teigia, kad iš vieno medžio galima pagaminti popieriaus 62,5 knygoms;
  • Čia radau informaciją, kad Lietuvoje per metus atspausdinami 8 mln. knygų;

Atliekam nesudėtingus skaičiavimus ir gaunam, kad per metus Lietuvoje nukertami 128 000 medžiai tik tam, kad iš jų padarytų knygas.

O kiek dar medžių nukertama laikraščiams spausdinti? Ne veltui populiarus technologijų blogas Techcrunch.com vadina tai Dead Tree Media.

Akivaizdu, kad eknygos bus gerokai ekologiškesnės. Nereiks popieriaus, nereiks ir deginti kuro transportuojant knygas, šildant sandėlius bei knygynus žiemą.  O paskaičiuokime kiek mes visi sutaupytume jei pirktume tik elektronines knygas:

  • vidutinė knygos kaina ~27 Lt;
  • per metus atspausdinama 8 mln. knygų;
  • atmetus spausdinimo, transportavimo kaštus, bei įvertinus nuostolius dėl neparduoto tiražo eknygos galėtų būti bent 30% pigesnės.

Vėl paskaičiuojam ir gaunam - 65 000 000 Lt !!! Tiek mes visi galėtume sutaupyti jei skaitytume tik elektronines knygas.

Yra viena labai graži ir ekologiška iniciatyva tiems kas nenori atsisakyti popierinių knygų. Paskaičiuokite kiek knygų nusiperkate per metus ir internetu užsakykite atitinkamo medžių skaičiaus sodinimą ECO-LIBRIS projekte.

Rodyk draugams

Temos: Ekologija

Elektroninių knygų istorija

parašė: Deividas · 2009-09-28 · 2 komentarai

Šiuolaikinių knygų istorija prasidėjo prieš 6 amžius, kai Gutenbergas išrado presą. Turbūt, neatsitiktinai ir elektroninių knygų istorijos pradžia siejasi su Gutenbergo pavarde.

1971 m. pradėtas internetinis Gutenbergo projektas - pirmoji eknygų biblioteka internete;

1981 m. pirmoji komercinė eknyga - žodynas, kurį išleido leidykla Random House;

1998 m. pirmoji internetinė knygų skaityklė Rocket ebook. Pirmoji eknygų parduotuvė internete ereader.com;

2000 m. S.Kingo novelė Riding the Bullet išleidžiama tik elektroninėje versijoje. Galima sakyti, kad nuo šio momento ir prasidėjo spartus eknygų vystymasis;

2006 m. SONY išleidžia savo pirmąją eknygų skaityklę Sony Reader su e-popieriumi;

2007 m. AMAZON pristato savo skaityklę Kindle;

2009 m. rugsėjis. Eknygų istorija susikerta su mano. Perskaitau Simono blogo įrašą ir nedelsdamas nusiperku savo pirmąją eknygą - Ričardo Bransono Business Stripped Bare. Gražus atsitiktinumas - tai pirmosios komercinės eknygos leidėjos, leidyklos Random House, knyga :)

Rodyk draugams

Temos: Istorija

Naujas blogas apie kitokias knygas

parašė: Deividas · 2009-09-28 · Nėra komentarų

Sveiki,

naujas blogas apie pakankamai naujus ir negirdėtus daugeliui dalykus - elektronines knygas.

Tik nesakykite, kad kompiuterio ekranas niekada neatstos popierinių lapų šlamesio bei knygų dulkių kvapo. Aš ir nesiginčyju su tuo - eknygos niekada neperteiks to jausmo, kurį suteikia knygos laikymas rankose, kaip ir kiekvienas naujas daiktas - jos turi ir privalumų ir trūkumų. Apie tai čia ir pasikalbėsime.

Ruošiuosi rašyti labiau ne apie pačias knygas, o apie tai kas jas supa. Amazone, Google, Microsoft, Sony, B&N, ASUS, iPhone, Plastic Logic, Bookeen, Cool-er, Hanlin, PocketBook… labai daug girdėtų ir negirdėtų pavadinimų ir visus juos vienija elektroninių knygų idėja. Tikiuosi, kad ši idėja ir man taps kai kuo daugiau negu tik susidomėjimo objektu…

Dėl to, kad pradėjau šį blogą galite kaltinti:

a) štai šitą grafiką;

b) štai šitą knygą;

c) ir šitą blogo įrašą.

Rodyk draugams

Temos: Be temos