BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

Mėnesio archyvas 2009 Spalis

Apklausa apie elektronines knygas

parašė: Deividas · 2009-10-31 · 5 komentarai

Šilo bloge šiandien perskaičiau, kad viename Alma Litera tinklalapyje vykdoma apklausa apie elektronines knygas:

O štai čia ir tas pats puslapis su anketa ir šio momento (2009.10.31, 17:45) balsavimo rezultatai:

Nuteikia optimistiškai… :)

Rodyk draugams

Temos: eknyga

Buriasi Amazon Kindle gerbėjai

parašė: Deividas · 2009-10-30 · 1 komentaras

Nesenai Amazon pranešė apie tarptautines galimybes įsigyti skaitykles Kindle. Nepraėjo daug laiko ir jau Lietuvoje buriasi gerbėjų klubas - www.kindle.lt

Rodyk draugams

Temos: piratavimas · skaityklės

Kaip ekeltroninių knygų skaityklė atrodė prieš 10 metų?

parašė: Deividas · 2009-10-26 · 3 komentarai

Kad elektroninės knygos atsirado pakankamai senai tą visi žino. Aš iki šiol maniau, kad SONY LIBRIE buvo pirmasis įrenginys  dedikuotas eknygų skaitymui. Štai kaip atrodė 2006 metais sukurtas SONY įrenginys, kuris buvo skirtas tik Japonijos rinkai:

Pasirodo, kad klydau. Pirmajį įrenginį skirtą elektroninėms knygoms skaityti buvo sukūrę prancūzai prieš 10 metų. Dabartiniai bendrovės Bookeen įkūrėjai bandė tokį įrenginį pateikti rinkai prieš dešimtmetį ir deja nelabai sėkmingai, kiek žinau jie tada bankrutavo.

Pažiūrėkite interviu, kuris buvo nufilmuotas šiemetinėje Frankfurto knygų mugėje. Joje pristatomi dabartiniai Bookeen gaminiai ir reportažo pabaigoje parodoma senoji prieš 10 metų sukurta skaityklė. Įspūdingas aparatas, nelabai keista, kad nedaug kas tokį pirko :). Neišsigąskite pradžioje skambančios vokiečių kalbos, paskui viskas bus angliškai:

Rodyk draugams

Temos: skaityklės

E-knygų statistika

parašė: Deividas · 2009-10-23 · 2 komentarai

Teleread.org pateikia šiek tiek informacijos apie JAV knygų rinkos pokyčius. Šiek tiek įdomių faktų apie e-knygas:

  • elektroninių knygų skaitymas pagal įrenginius: 40% kompiuteriai, 26% Kindle, 13% iPhone, 6% Sony, 5% PDA/mobile, 8% kiti. Bet jei žiūrėti tik grožinės literatūros skaitymą, tai Kindle pirmauja;
  • 2008 e-knygos sudarė 1% popierinių knygų pardavimų (vienetais) ir 2% pinigais. 2009 metais pardavimai vienetais išaugo iki 1,5%, bet pinigais nukrito iki 1,2%. Didžiausios įtakos tam turėjo kainų kritimas ir populiariausių knygų pardavimas už 9,99 USD.
  • kol kas e-knygas skaito tik ankstyvieji vartotojai. Įdomiausia, kad greičiausiai augantis segmentas - žmonės, kuriems virš 50 m. Jų per metus padaugėjo 183%. E-knygos jiems labai patogios, nes čia galima pasididinti šriftą.
  • E-knygų rinkos dalies didėjimas buvo sąlygotas ne tik e-knygų pardavimų augimu, bet ir tradicinių knygų pardavimo mažėjimu. E knygų pardavimai išaugo tik 28%, o tradicinių pardavimai krito irgi dviženkliu skaičiumi.

Kol kas čia buvo vertinami tik 2009 m. pirmojo pusmečio rezultatai. Kaip visada skirtingi šaltiniai pateikia skirtingus duomenis. Štai kokius skaičius apie didmeninius elektroninių knygų pardavimus pateikia idpf.org (International Digital Publishing Forum):

Gero savaitgalio su popierine knyga rankose :)

Rodyk draugams

Temos: eknyga

Knygų skaityklė dvigubu ekranu

parašė: Deividas · 2009-10-22 · Nėra komentarų

Kaip ir minėjau ankstesniame įraše naujienos elektroninių knygų skaityklių rinkoje pasirodo beveik kiekvieną dieną. Šiandien radau informaciją apie enTourage eDGe™ - pirmąją skaityklę su dviem ekranais:

Vienas ekranas, E-popierius su prisilietimams jautriu ekranu, skirtas skaityti eknygoms. Antrasis ekranas LCD touchscreen skirtas interneto naršymui, video peržiūroms. Skaityklė, kaip ir B&N Nook veikia Android operacinės sistemos pagrindu. Jame sumontuotas Wi-Fi ryšys, bet galima prijungti ir GSM modemą. Kaina gana nemaža - 490$, bet tai jau pusiau kompiuteris pusiau eknygų skaityklė. Gamintojai teigia, kad pakrautų akumuliatorių studentams užteks visai dienai - 6 nepertraukiamo darbo valandoms.

Rodyk draugams

Temos: skaityklės

95% piratinių eknygų nebuvo oficialiai išleistos E formate

parašė: Deividas · 2009-10-22 · Nėra komentarų

Teleread.org rado įrodymą, kad leidėjų vengimas išleisti knygas E formatu visiškai neapsaugo jų nuo piratavimo. Prancūzijoje buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, kad 95% piratiškai platinamų knygų niekada nebuvo išleistos elektroniniame formate.

Žinoma tai nebūtinai įrodo atvirkščią teiginį, kad platinant jas legaliai niekas jų nekopijuotų. Gali būti tiesiog taip, kad dauguma leidėjų kol kas nesuskubo knygas leisti E formatu ir to vengia bijodami piratavimo. Bet vartotojai randa kaip gauti elektronines knygų kopijas ir visai nevengia jomis pasidalinti nemokamai. Kaip pavyzdys čia gali būti ir knygos apie Harį Poterį - jos niekada nebuvo legaliai išleistos elektroniniame formate, bet yra vienos populiariausių P2P tinkluose.

Kaip gi Lietuvoje, kurioje knygos E formate oficialiai iš viso neegzistuoja? Jei leidėjai nežino tai galiu parodyti jiems net ir populiariausių knygų, kurios platinamos viename iš lietuviškų tinklalapių, sąrašą:

Tas pats Haris Poteris ir Lietuvių kalba prieinamas… O štai čia visa kolekcija anglų kalba jau iš kito, daugumai gerai žinomo, tinklalapio:

Akivaizdu, kad knygų neleidimas elektroniniu formatu nei kiek neapsaugo nuo piratinių kopijų platinimo. Vienintelė išeitis - legalių, lengvai prieinamų ir pakankamai pigių elektroninių knygų pasirodymas rinkoje. 100% nuo piratavimo tai neapsaugos, bet vartotojai bus pratinami vartoti legalią produkciją ir negalės pasiteisinti, kad negalėjau gauti legaliai tai ieškojau nelegalių…

Rodyk draugams

Temos: piratavimas

Naujos skaityklės. Daug naujų skaityklių

parašė: Deividas · 2009-10-20 · Nėra komentarų

Greičiausiai nei viename kitame sektoriuje dabar nėra taip karšta, kaip e-knygų skaityklių rinkoje. Žinoma, Frankfurto knygų mugė buvo gera proga pristatyti naujienas. Ta proga daugelis ir pasistengė.

Plastic Logic. Pranešė, kad naujoji skaityklė QUE bus pristatyta 2010 m. sausio 7 d. . Kol kas net reklaminiai paveikslėliai neatskleidžia kaip atrodys naujoji skaityklė. Plastic Logic orentuojasi į verslo segmentą. Skaityklė turės didesnio formato touchscreen ekraną ir GSM bevielį ryšį. Galime spėti, kad bus brangi.

Txtr. Vokiečių sukurtas produktas. Ko gero pirmoji skaityklė kuri turės ir Wi-Fi ir 3G ryšį. Kaina - 319 EUR.

Spring. Skaityklė ALEX - šie man visai negirdėti. Praneša apie pirmąją e-knygų skaityklę, kuri suksis ant Android operacinės sistemos. Skaityklė turės 2 ekranus: nespalvotą skaitymui, spalvotą valdymui ir savotiškam interneto naršymui/hyperlinkinimui. Skaityklė taip pat turės Wi-Fi ir GSM ryšį.

O čia dar vienas išradimas, kuris dar netapo elektroninių knygų skaitykle, bet neabejotinai taps. Bendrovė Pixel Qi pranešė apie naujos technologijos ekranus. Jie galės veikti dviemis režimais - spalvotas LCD, jį bus galima naudoti kaip kompiuterio ekraną ir  nespalvotas e-popieriaus režimas, kuris bus patogus knygoms skaityti. Neklauskite manęs, kaip tai veikia, o patys pabandykite paskaityti Engadget.com.

Rodyk draugams

Temos: skaityklės

Blog Action Day. Kaip elektroninės knygos saugo gamtą

parašė: Deividas · 2009-10-15 · 1 komentaras

Taigi šiandien Blog Action Day, kuri skirta klimato pokyčiams. Taip jau atsitiko, kad paskubėjau ir savo įrašą apie tai, kiek medžių nukertama Lietuvoje tam, kad išspausdinti knygas, parašiau prieš kelias savaites. Kas norite pasiskaitykite, o čia dar vienas filmukas apie tai, kaip popieriaus pramonė kenkia gamtai:

Popierius popieriumi - tai tik viena dalis gamtos resursų naudojimo knygoms gaminti ar platinti. Sakysite, kad su elektroninėmis knygomis yra ir kita problema - energija naudojama jų skaitymui. Tas tiesa, bet elektroninių knygų skaityklės yra vieni iš mažiausiai elektros energijos naudojančių prietaisų. Jiems energija reikalinga tik puslapio pervertimui, o skaitymo metu energija visai nenaudojama. Standartinė skaityklė leidžia perskaityti apie 8000 puslapių vieną kartą pakrovus akumuliatorius.

Dar toliau nuėjo elektronikos koncernas LG. Prieš 4 dienas jie pristatė elektroninių knygų skaityklę su saulės baterijomis:

Palikus saulėje tokią skaityklę 4-5 valandoms ji sukaupia energijos, kuri leidžia skaityti visą dieną. Daugiau detalių nepateikiama, bet kadangi knygos, bet kokiu atveju skaitomos tik šviesoje tai ši skaityklė turėtų nuolatos pasikrauti ir veikti be papildomo energijos šaltinio. Štai jums ir antroji eknygų ekologijos pusė.

Prisijunkite prie Blog Action Day ir jūs.

Rodyk draugams

Temos: Ekologija · skaityklės

Pirmosios Barnes&Noble skaityklės nuotraukos

parašė: Deividas · 2009-10-14 · 2 komentarai

Iš tiesų šiandien elektroninių knygų rinkoje naujienų pakanka. Prieš keletą dienų rašiau apie gandus, kad B&N prekiaus Plastic Logic skaityklėmis su spalvotu ekranu, kurie nedelsiant buvo paneigti.

O šiandien pranešama apie paties Barnes&Noble knygynų tinklo skaityklę, kuri prekyboje pasirodys jau šiais metais.

Daugiau nuotraukų rasite Gizmodo.com. Skaityklė įdomi tuo, kad turi du ekranus. Tradicinį juodai baltą e-ink ekraną skaitymui ir spalvotą touch screen ekraną prietaiso valdymui.

Taip pat pranešama apie tai, kad B&N bendradarbiaus su Google ir čia bus pasiekiamos Google Books projekto skanuotos knygos. Taip pat pranešama, kad savo išleistas elektronines knygas B&N pardavinės ženkliai pigiau nei popierines.

Rodyk draugams

Temos: skaityklės

Google pradės prekiauti eknygomis

parašė: Deividas · 2009-10-14 · 1 komentaras

Google atstovas kalbėdamas konferencijoje Tools of Change Frankfurte pranešė, kad Google ketina ateinančių metų pirmąjį pusmetį startuoti su elektroninių knygų programa “buy anywhere, read anywhere”.

Apie tai rašo Thebookseller.com. Pasiskaitykite patys, aš nelabai supratau tos programos esmės, bet kalbama apie tai, kad knygas bus galima skaityti visuose įrenginiuose, taigi, tikėtina, kad nebus naudojami jokie DRM.

Įdomi detalė - atskleidžiami pajamų dalybų su leidėjais principai. Jei Google parduos knygas vartotojams tiesiai tai pajamos bus pasidalijamos proporcija 63/37. Jei knygas parduos partneriai, tai leidėjui atiteks 55% pajamų, o likusias pasidalins Google ir pardavėjas.

Atmosfera elektroninių knygų rinkoje kaista. Visi šio pasaulio didieji vienas po kito ištraukia savo ginklus. Amazon monopolis baigiasi…

Rodyk draugams

Temos: eknyga