BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

Mėnesio archyvas 2009 Lapkritis

Trečdalis Amazon parduodamų knygų - elektroninės

parašė: Deividas · 2009-11-29 · Nėra komentarų

Šiandienos post-gazette.com cituojama Amazon atstovė spaudai:

“For every 100 books we sell in physical, we sell 48 Kindle books,” said Cinthia Portugal, a spokeswoman for Amazon.com. “This is up from 35 books for every 100 in May. Our customers tell us they read more with Kindle because they never have to worry about running out of books.”

Dar vienas įdomus skaičius iš to paties straipsnio, kuris gali pasirodyti įdomus mūsų autoriams. Štai ką sako apie savo pajamas populiarus rašytojas John Lescroart:
“Hardcover sales of my last book were down 20 percent, while e-book sales were up 300 percent,” he said.
Of course, that doesn’t necessarily mean a huge jump in royalties. He receives $1 to $1.50 from a $10 electronic download and about $2.50 from a $25 hardcover purchase.
Iš elektroninių knygų autorius gauna mažiau, jei skaičiuotume už parduotą vienetą. Bet procentine išraiška jo pajamos šiek tiek didesnės. Tiesa, man, kaip ne profesionalui keistai atrodo, kad autoriui atitenka tokia maža pajamų dalis. Ną nebent pradinis honoraras būna didelis…
Autorius pripažįsta, kad elektroninių knygų pardavimai akivaizdžiai yra labai greitai augantys, o tai ateityje žada nemenkas pajamas.
O mes Lietuvoje? Miegam kol kas…

Rodyk draugams

Temos: eknyga

Eknygų skaityklės spalvotais ekranais jau 2010 metais?

parašė: Deividas · 2009-11-23 · Nėra komentarų

Radau informaciją apie tai, kad ateinančiais metais komercinę gamybą pasieks bent dvi naujos ekranų technologijos, kurios bus tinkamos eknygų skaityklių gamybai.

Pixel Qi ekranai iš tikro labiau skirti laptopams nei eknygoms. Jie gali rodyti tiek spalvotą vaizdą tiek video. Kitaip sakant tai pilnavertis ekranas kompiuteriams.

Komercinė gamyba pradedama jau šių metų gruodžio mėnesį. Neradau labai daug informacijos kuo gi įpatinga ši technologija, bet ji labai artima standartiniams LCD ekranams ir gamyba bus vykdoma naudojant standartines LCD ekranų technologijas, o tai leido ženkliai pagreitinti naujų ekranų gamybą bei sumažinti kainą.

Štai grafikiukas, kuris vaizduoja dabar naudojamų ekranų pozicionavimą ir kurioje vietoje atsiranda Pixel Qi ekranai:

Gamintojai žada apjungti dabar kompiuteriuose ar mobiliuosiuose telefonuose naudojamų ekranų multimedijos galimybes su tradicinio e-popieriaus ekranų, kurie šiandien naudojami skaityklėse, geriausiomis savybėmis: mažu atspindžiu, kontrastingumu bei mažu elektros suvartojimu. Štai nuotrauka, kurioje lygnami abu ekranai:

Daugiau nuotraukų galite rasti čia.

Dar vienas sprendimas, kuris komerciniu pavidalu žada pasirodyti ateinančiųjų metų pabaigoje - mirasol. Nesu fizikas ir nelabai galiu paaiškinti kaip gi veikia ši stebūklinga technologija, bet jos pavadinimas ir mintis yra susijusi su drugeliais, su jų sparnų spalvomis, ne veltui jie vaizduojami ir logotipe.

Vėlgi, spalvotas vaizdas bei video galimybė. Apie tai rašoma Slashgear.com.

Norintys sužinoti daugiau panaršykite Mirasoldisplays.com tinklalapyje, ten rasite puikių animuotų vaizdelių, kuriuose aiškinama kaip veikia ši stebūklinga technologija. O tiem, kurie tingi daug domėtis įdedu mažutį video:

Naujos technologijos yra gražu, bet ką tai reiškia mums vartotojams? Spalvoti ir akiai malonūs ekranai labai išplės įrenginių, kurie tinkami skaityti eknygas skaičių. Su tokiu ekranu nebelabai bus skirtumo tarp eknygų skaityklės ar tablet’o. Viena iš priežasčių kodėl šiandien turime tokias aukštas skaityklių kainas yra ta, kad E-ink turi visišką monopolį ir yra vieninteliai ekranų tiekėjai visiems skaityklių gamintojams, todėl kainos ir laikosi tokiame lygyje. Gamintojų konkurencija tikrai paskatins kainų mažėjimą.

Kitas svarbus dalykas - ekranų spalvotumas. Paprastoms knygoms tai gal ir nelabai reikalinga, bet tai labai svarbu periodikos (laikraščių bei žurnalų) platinimui per tokius įrenginius. Mano galva tai ypatingai svarbus reikalas vadovėlių leidyboje. Šiuolaikiniai vadovėliai sunkiai įsivaizduojami juodai-baltame formate. O šios technologijos ne tik suteikia galimybę įdėti spalvotas iliustracijas, bet ir animuotas schemas paaiškinančias visokiausų procesų veikimą, mokomuosius filmus ir t.t.

Rodyk draugams

Temos: skaityklės

Sony konkuruos su iTunes

parašė: Deividas · 2009-11-22 · 1 komentaras

BusinessWeek rašo, kad SONY žada atidaryti elektroninio turinio parduotuvę, kurioje bus galima įsigyti filmų muzikos bei elektroninių knygų.

SONY jau turi patirties su elektronine prekyba. Sony PlayStation Network vartotojai per praėjusius metus filmų bei žaidimų įsigijo už 500 mln USD.

Prieš keletą metų SONY perpirko vieną svarbiausių Apple žmonių, kuris vadovauja SONY programinės įrangos padaliniui. Todėl manoma, kad naujoji e-komercijos platforma bus panaši į iTunes. Tuo pačiu atskleidžiama, kad šios platformos vartotojai galės įkelti filmus ar nuotraukas iš SONY videokamerų ar fotoaparatų.

Kagi, SONY turi visas reikalingas sudedamasias dalis: kino studijas, muzikos įrašų kompanijas, vienas geriausių eknygų skaityklių. Belieka visa tai apjungti į vieną platformą. Įdomi metamorfozė - jau kelinta galingiausia pasaulio elektroninės įrangos gamintoja perorentuoja savo verslą iš gamybos į paslaugas.

Rodyk draugams

Temos: Be temos

Nemokamos eknygos kaip reklamos priemonė

parašė: Deividas · 2009-11-19 · Nėra komentarų

Jau rašiau apie užsienio leidėjų požiūrį į eknygas. O štai dar vienas atvejis apie kurį “iš savo kampo” rašo Pragarovirtuvė . Bookdepository.co.uk siūlo atsisiųsti daugiau nei 11 000 nemokamų eknygų.

Kiek peržiūrėjau tai nėra bestselleriai, bet tai ir nėra 70 metų senumo knygos. Tai knygos, kurios buvo išleistos paskutiniaisiais metais. Kodėl gi tuo metu kai kažkas kariauja su piratais kiti geruoju atiduoda savo turinį nemokamai?

Patys akcijos organizatoriai į šį klausimą atsako paprastai:

Jei jums patiks nemokama elektroninė knyga, gal jūs įsinorėsite nusipirkti ir popierinę. Kitaip sakant tai tiesiog toks reklamos būdas. Greičiausiai, kad ir visa ši akcija nėra labdara, o tik sumanus rinkodaros triukas, apie tai užsimenama eknygų DUK’e:

Taigi, dabar atkreipiamas vartotojų dėmesys pasiūlant jiems nemokamas knygas, o vėliau, greičiausiai, kad atsiras ir didesnis pasirinkimas, bet jau mokamų eknygų. Šviežias ir drąsus požiūris.

Rodyk draugams

Temos: eknyga · piratavimas

iRiver žengia į e-knygų rinką

parašė: Deividas · 2009-11-11 · 2 komentarai

Susidaro toks įspūdis, kad elektroninių knygų skaitykles gamina visi kas tik netingi. Korėjos elektronikos gamintojas iRiver iki šiol garsėjo, kaip MP3 grotuvų gamintojas. Dabar bus žinomas ir kaip e-knygų skaityklių gamintojas.

Kol kas ši skaityklė parduodama tik Korėjoje ir kainuoja apie  300 USD. Įdomią informaciją skelbia ir rusškas tinklalapis the-ebook.org. Jų duomenimis iRiver skaityklės bus platinamos tik Amerikoje ir Rusijoje. Rusijoje  jos oficialiai ir buvo pristatytos lapkričio 10 dieną.

Pati skaityklė turės standartinį 6″ ekraną. Palaiko daug formatų tarp jų ir DOC, taigi, tinkamas ofiso dokumentams skaityti. Pasižymi 2GB vidine atmintimi ir integruota kalendoriaus aplikacija.

p.s. džiaugiuosi su šiuo blogu pirmą kartą papuolęs į nežinau.lt blogoramą :)

Rodyk draugams

Temos: skaityklės

9 vertos dėmėsio eknygų skaityklės. Pagal Times.com

parašė: Deividas · 2009-11-10 · 4 komentarai

Spalio 19 dieną Times.com pateikė fotogaleriją su devyneriomis eknygų skaityklėmis, kurios vertos dėmesio. Štai jos:

1. Amazon KINDLE

Lyderis ir yra lyderis. Čia nieko nepakomentuosi.

2. SONY

Pradėję skaityklių gamybą 2004 metais SONY dabar siūlo 5″ ir 6″ skaitykles ir netrukus laukiama pasirodant didžiausio formato Reader Daily Edition, kuris jau turės ir bevielį interneto ryšį.

3. IREX

Mažai pas mus žinomas prekės ženklas. DR80 turi 8,1″ dydžio ekraną ir bevielį ryšį. Šiek tiek pigesnis už Kindle DX.

4. COOL-ER

Netikėtai 4 garbingoje vietoje atsiranda Cool-er Reader. 8 spalvų skaityklė pristatoma, kaip iPod’as tarp skaityklių. Vienas iš ploniausių ir lengviausių rinkoje įrenginių. Merginos gali prisiderinti prie savo batelių spalvos :). Cool-er pirmieji Europoje pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Google Book ir jų parduotuvėje galima rasti 1,8 milijono knygų…

5. ELONEX

Dar vienas D.Britanijoje žinomas prekės ženklas. Vertinamas už paprastumą - žurnalas “Stuff” įvertino kaip labiausiai tinkamą skaitymui.

6. FUJITSU FLEPIA

Vienintelė komerciškai parduodama skaityklė su spalvotu ekranu. Bloga žinia ta, kad parduodama tik Japonijoje. Gera žinia - kainuoja 1100 USD, todėl kam rūpi tos blogos žinios…

7. CYBOOK OPUS

Smagu, kad ir mano turima skaityklė pateko į šitą garbingą sąrašą. 5″ prancūzų gamintojo Bookeen gaminys pristatomas, kaip kišeninė skaityklė. Patikėkite, net ir su gana storu odiniu dėklu, ji lengvai telpa mano striukės vidinėje kišenėje, ir tikrai neapsunkintų nei vienos moteriškos rankinės.

8. PLASTIC LOGIC

Leisiu sau pakeisti paveikslėlį. Ko gero Times.com autorius dar nežinojo nei kaip atrodys, nei kaip vadinsis naujasis Plastic Logic įrenginys. Apie jį jau rašiau. Ši skaityklė tikrai pakils iš 8 vietos po to kai bus oficialiai pristatyta ateinančių metų pradžioje.

9. POLYMER VISION RADIUS

Čia dar vienas mistinis įrenginys, kuris kol kas oficialiai neparduodamas. Dvi jo išskirtiniausios savybės - jis tuo pačiu yra telefono aparatas ir turi lankstų ekraną. Galite matyti nuotraukoje, kurioje vietoje jis persilenkia ir susidėlioja į iš tiesų portatyvinį įrenginį. Lauksim pasirodant :)

Kažkodėl autoriai neįtraukė naujosios NOOK skaityklės. Ji tikrai verta būti šio reitingo viršutinėje dalyje…

Rodyk draugams

Temos: skaityklės

Kada mūsų leidyklos pajudės e-kryptimi?

parašė: Deividas · 2009-11-09 · 14 komentarai

Įdomią žinutę šiandien perskaičiau apie vieną didžiausių pasaulio leidyklų - Harlequin. Jie įsteigė dukterinę leidyklą Carina Press, kuri užsiims vien tik elektroninių knygų leidyba.

Du labai įdomūs momentai: knygos bus leidžiamos be DRM apsaugos, autoriams nebus mokamas avansas - jie gaus didesnius, nei įprasta rinkoje komisinius. Taigi, Harlequin pradeda laužyti per dešimtmečius nusistovėjusias leidybos verslo taisykles.

Leidyklos vadovai apdairiai nekalba apie artimiausius verslo planus (spėju, kad artimoje perspektyvoje čia didelio verslo ir nebus), jie akcentuoja, kad šis žingsnis leis jiems užsitikrinti lyderio pozicijas skaitmeninėje erdvėje, leis surasti naujų autorių bei naujų skaitytojų nišinėse kategorijose ir t.t.

Taip, šiandien elektroninių knygų verslas tai tik trupiniai prie popierinių knygų leidėjų stalo. Bet gali atsitikti taip, kad staigiai išaugus eknygų paklausai tradicinių leidyklų pelnai pradės staigiai mažėti. Ir tas mažėjimas  nebus proporcingas eknygų rinkos dalies augimui. Tarkim, kad elektroninės knygos užims 20% knygų leidybos rinkos. Tai nereiškia, kad popierinių leidėjų pelnas ir sumažės tais pačiais 20%. Kadangi knygų leidyba yra verslas, labai priklausantis nuo apimčių (kuo didesnį tiražą spausdini tuo daugiau pelno nuo vienos knygos gauni), tai tradicinių knygų verslo pelnas sumažės gerokai daugiau negu 20%. Kodėl? Todėl, kad padidės vienos knygos spaudos savikaina, todėl, kad sandelyje 20% lentynų liks tuščios, o už patalpų nuomą teks mokėti pilną kainą, todėl, kad knygyne bus parduodama mažiau knygų, o pardavėjui reiks mokėti tą patį atlyginimą ir t.t. ir pan.

Todėl didžiosios pasaulio leidyklos atsargiai pradeda tam ruoštis. O kaip pas mus? Kol kas tyla… galvą į smėlį ir apsimetame, kad pasaulyje niekas nesikeičia?

Rodyk draugams

Temos: eknyga

Kokios naujienos skaityklių rinkoje laukia artimiausioje ateityje

parašė: Deividas · 2009-11-07 · Nėra komentarų

Pastarieji keli mėnesiai tikrai nepaliko mūsų be naujienų eknygų skaityklių rinkoje. Galėjo atrodyti, kad visi ruošiasi Kalėdinei prekybai ir ištraukia visus savo ginklus. Pasirodo, kad ne visi ginklai dar ištraukti ir ne ką mažiau naujienų galime laukti 2010  metų pradžioje:

Spauskite ant paveikslėlio, kad pamatytumėte šiek tiek didesnį paveiksliuką.

Via the-ebook.org

Rodyk draugams

Temos: skaityklės

iPhone irgi eknygų skaityklė

parašė: Deividas · 2009-11-02 · 2 komentarai

Rašydamas apie statistinius skaičius, kokiuose įrenginiuose žmonės skaito eknygas minėjau ir iPhone/iPod touch, o štai dabar radau ir dar įdomesnės informacijos šia tema.

Kaip žinome iPhone yra ne kas kito, kaip telefonas - įrenginys skirtas skambinimui. Taip pat jis prijungtas prie interneto ir juo galima naršyti. Taip pat buvo aišku, kad iPhone yra ir žaidimų įrenginys. Kompanija Nintendo spalio 29 paskelbė, kad iPhone, su savo žaidimų aplikacijomis, yra viena svarbiausių priežasčių, kuri lemia Nintendo DS pardavimų mažėjimą. Iki šiol žaidimų aplikacijos buvo populiariausios ir jų buvo sukuriama daugiausia, bet taip buvo iki šių metų rugsėjo:

Tyrimų bendrovė Flurry paskelbė duomenis, kad nuo šių metų rugsėjo daugiausia sukuriama aplikacijų vienaip ar kitaip skirtų eknygoms.

Taigi iPhone tampa ir knygų skaitymo įrenginiu. Dar įdomiau gali tapti, jei Apple išleis savo gandais apaugusį Apple Tablet, kuris taip pat gali turėti daug bendro su knygų skaitymu.

Rodyk draugams

Temos: skaityklės