BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

Mėnesio archyvas 2010 Kovas

“Computer Bild Lietuva” apie elektronines knygas

parašė: Deividas · 2010-03-31 · 8 komentarai

Paskutiniame (šeštame) Computer Bild Lietuva numeryje spausdinamas didžiulis straipsnis apie elektronines knygas:

Žurnalas trumpai apžvelgia 4 skaityklių modelius bei pažingsniui aprašo visą elektroninių knygų įsigyjimo iš Skaityklė.lt procesą. Nežinau ar tai nusikaltimas, bet nuskanavau visą straipsnį ir įdedu jį čia. Prižadu, kad išimsiu jį lygiai tuo momentu kai autoriai to pareikalaus :)

Rodyk draugams

Temos: Skaitykle.lt · eknyga · skaityklės

Kindle televizinė reklama

parašė: Deividas · 2010-03-29 · 15 komentarai

Amazon pirmą kartą pradeda reklamuoti elektroninių knygų skaitykles per TV. Supraskite, kad nišinio produkto marškinėliai išaugti ir išeiname į plačiuosius vandenis. Du klipo variantai:

Mergaitėms…

…ir berniukams…

Rodyk draugams

Temos: skaityklės

JAV e.knygų pardavimai auga sprogstamuoju būdu

parašė: Deividas · 2010-03-22 · 12 komentarai

Esame jau įpratę, kad visos naujos technologijos vystosi daug greičiau negu prieš tai buvusios. Radijas greičiau tapo populiarus negu laikraštis, televizorius išpopuliarėjo daug greičiau už radiją, o internetas tapo populiarus beveik akimirksniu.

Tai kas dabar darosi su elektroninėmis knygomis JAV kitaip, kaip sprogimu pavadinta negali būti.

IPDF.ORG - asociacija vienijanti didžiausius JAV e.knygų leidėjus paskelbė, kad 2010 m. sausio mėnesį e.knygų pardavimas lyginant su 2009 m. tuo pačiu laikotarpiu išaugo 261%.

Tinklaraštis Teleread.org vertindamas šiuos skaičius daro 2010 m. prognozes, kurios pranoksta visas iki šiol buvusias:

Realiai galima tikėtis dar geresnių rezultatų nes e.knygų populiarumas auga, tarsi, sniego kamuolys. Netiesioginiais duomenimis dabar JAV apie 90% skaitmeninių knygų parduoda Amazon. Kaip žinia rinkoje labai greitai pasirodys Apple iPad stabuklas ir galime tikėtis, kad e.knygų prekybai bus duotas dar vienas stiprus impulsas.

Rodyk draugams

Temos: leidyba

Susitiksime LOGIN 2010

parašė: Deividas · 2010-03-17 · Nėra komentarų

Jau mažiau kaip už 11 val. prasidės visų Lietuvos internautų atlaidai - LOGIN 2010. Daugiau nei 1500 bilietų jau parduoti.

Skaityklė.lt stengsis aktyviai dalyvauti. Siemens arenos foje rasite mūsų stenduką, kuriame visą dieną galėsite maigyti skaitykles, užduoti visus jums rūpimus klausimus ir tikėtis, kad gausite atsakymus:)

O viso LOGIN baigiamasis akordas bus blogeriams skirta IGNITE sesija, kurios rėmėju mes ir būsime:

Skaityklė.lt - ignite sesijos rėmėjas

Skaityklė.lt - ignite sesijos rėmėjas

IGNITE tai tokia prezentacijų rūšis, kai pranešėjas turi 5 minutes laiko ir jo pranešimą sudaro 20 automatiškai besikeičiančių 15 sek. trukmės skaidrių. Taigi, viskas demokratiška, dinamiška ir netikėta. Kiek žinau kažkas net gros gitara :)

Geriausią pranešėją rinks publika salėje - galėsite balsuoti už labiausiai jums patikusį pranešimą. Laimėtojas bus apdovanotas štai šiuo prizu:

COOLER Ruby Red - Ignite sesijos prizas

Pinkcity ją matė Vilniaus knygų mugėje ir apibūdina štai kaip - “Aš oficialiai ir viešai išstoju iš elektroninių knygų skeptikų klubo! Ta skaityklė (mano matyta) toooookia rožinė, tooooookia maloni liesti (šia daiktų savybe vis dažniau naudojuosi kaip kriterijumi renkantis), toooookia lengvutė, ir negadina akių (man sakė) kaip kompiuteris!”

Ar dar reikia geresnio apibūdinimo? :)

Iki pasimatymo!

Rodyk draugams

Temos: Skaitykle.lt

Kokios turi būti elektroninių knygų kainos?

parašė: Deividas · 2010-03-15 · 25 komentarai

Pastaruoju metu verda labai daug diskusijų apie tai kokios gi turėtų būti elektroninių knygų kainos. Natūralu, kad vartotojai nori mokėti kuo mažiau ir randa tam visokių argumentų. Taip pat suprantama, kad leidėjai nori uždirbti kuo daugiau, na bent jau ne mažiau, kaip, kad uždirba leisdami popierines knygas.

Įvertinti kokia situacija Lietuvoje sunku nes nelabai yra prieinamos informacijos, bet galime pažiūrėti, kaip gi yra toje Amerikoje. Prieš kurį laiką The New York Times išspausdino straipsnį, kuriame lyginama P ir E knygų kainodara.

Autorius vertino tris situacijas ir kaip jose pasidalinama galutinė kaina, kurią moka vartotojas:

a) popierinė knyga kietu viršeliu, kurios kaina knygyne 26$

$26.00 Rekomenduojama mažmeninė kaina
$13.00 Didmeninė kaina, kurią gauna leidykla
$3.25 Spausdinimo, sandėliavimo ir pristatymo savikaina
$0.80 Paruošimas spaudai: dizainas, maketavimas, redagavimas
$1.00 Marketingo išlaidos
$3.90 Autoriaus honoraras
$4.05 Leidyklos realios pajamos.

b) e.knyga, kuri parduodama už 12,99$

$12.99 Rekomenduojama pardavimo kaina
$9.09 Didmeninė kaina, kurią gauna leidykla
$0.00 Gamyba, saugojimas ir transportavimas
$0.50 Paruošimas:viršelio dizainas, redagavimas, maketavimas
$0.78 Marketingas
$3.25 Autoriaus honoraras
$4.57 Leidyklos pajamos

c) labiausiai skaitytojų pageidaujamas variantas, kai e.knygos kaina 9,99$

$9.99 Pardavimo kaina
$6.99 Didmeninės leidyklos pajamos
$0.00 Gamyba, saugojimas ir pristatymas
$0.50 Paruošimas
$0.78 Marketingas
$2.50 Autoriaus honoraras
$3.22 Leidyklos pajamos

Žinoma, kad nėra universalių formulių, skirtingo dydžio žaidėjai gauna skirtingas nuolaidas, autoriai gauna skirtingus honorarus, Lietuvoje šios sumos išsidėlioja kitaip negu Amerikoje ir panašiai. Bet šis apytikslis skaičiavimas parodo, kad elektroninės knygos bent teoriškai leidykloms ir knygų autoriams leidžia gauti tiek pat arba beveik tiek pat pajamų, kaip ir tradicinių knygų atveju. Viskas priklauso tik nuo pardavimo apimčių.

Šis skaičiavimas taip pat duoda šiokio tokio peno ir pirkėjų pamąstymui:

a) pirkėjai gali ir net sakyčiau PRIVALO reikalauti, kad e.knygos būtų ženkliai pigesnės negu popierinės. Gal net 2 kartus lyginant su jų kaina eiliniame knygyne ar prekybos centre;

b) pirkėjai privalo PIRKTI e.knygas :)

Visas tas skaičiavimas gali būti teisingas tik tuo atveju jei kiekvienos knygos vidutiniškai būtų parduodama bent 1000 - 2000 vnt. elektroniniu formatu. Todėl šiandien pas mus klostosi parodoksali “vištos ir kiaušinio” situacija. Kol nėra didelio e.knygų pasirinkimo vartotojai nėra pratinami jas pirkti, o tie kurie jų ieško randa nebūtinai legalius variantus (kitokių tiesiog nėra). Kol nėra pakankamo kiekio potencialių pirkėjų tol leidyklos nenori investuoti į e.knygų autorines leidimo teises (mokėti reikia avansu ir ne taip jau mažai).

Bet gal nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Atsiranda proga vietiniams autoriams “išsišokti” su visokiomis elektroninėmis iniciatyvomis, mažoms ir nišinėms leidykloms pasirodyti su e.knygomis, kurių leidybos teisės nėra labai brangios.

Tikiuosi, kad šie skaičiukai leis autoriams ir leidykloms pažiūrėti į e.knygas ne kaip į grėsmę jų ateičiai, o kaip į naują ir gerą verslo nišą.

Rodyk draugams

Temos: eknyga

Asus DR-900 skaityklė

parašė: Deividas · 2010-03-02 · 8 komentarai

Parodoje Cebit 2010 ASUS pagaliau pademonstravo savo e.knygų skaityklę:

ASUS DR-900 skaityklė

ASUS DR-900 skaityklė

Tai bus 9″ skaityklė turinti WiFi ryšį ir naudosianti Sipix ekranus. Panašu, kad tai turėtų būti lietimui jautrus ekranas. Apie kainą kol kas jokios informacijos.

Via Engadget

Rodyk draugams

Temos: skaityklės