BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

Mėnesio archyvas 2010 Gegužė

Apie knygynų ateitį

parašė: Deividas · 2010-05-23 · 5 komentarai

Kažkaip pastaruoju metu tampa daug lengviau įdėti nuorodą Facebooke negu parašyti įrašą bloge. Blogai.

The Wall Street Journal įdėjo didžiulį straipsnį apie knygynų ir konkrečiai Barnes&Noble ateitį. Leidybos ekspertas Mike Shatzkin prognozuoja, kad jau  2012 m.  e.knygos sudarys 25% nuo visų knygų pardavimų, o dar 25% knygų bus parduodamos internetu. Taigi, knygynų apyvartos stipriai sumažės.

Nustebau, kad B&N buvo e.leidybos pradininkas. Dar 1998 m. jie investavo į įmonę sukūrusią pirmąją e.knygų skaityklę Rocket eBook Reader. Bandymas buvo nesėkmingas ir visi internetiniai klausimai buvo užmesti, kompanija iniciatyvą atidavė Amazon’ui.

B&N mato, kas atsitiko muzikos ir video industrijoms ir jų mažmeninės prekybos taškams. Jie samdo vadybininkus, kurie turi didelę internetinio verslo patirtį ir bando keisti situaciją. Gali būti, kad knygynai pradės prekiauti žaislais ar elektronikos prekėmis, o gal jie taps skaitytojų klubais, kuriuose vyks susitikimai su rašytojais…

Nežinia kaip ten bus, tik aišku, kad bent jau Lietuvoje iki 2012 m. tokių drastiškų pokyčių dar nesulauksime. Bet kokiu atveju situacija keičiasi ir ne tik Amerikoje. Lietuvos leidėjai irgi prabunda ir kuo toliau tuo daugiau gerų naujienų sulauksime e.knygų fronte…

Rodyk draugams

Temos: leidyba

Įspūdžiai iš “The Future of the Baltic Book and Copyright”

parašė: Deividas · 2010-05-13 · 2 komentarai

Vakar ir šiandien vyko Lietuvos Leidėjų asociacijos organizuotas renginukas skirtas Baltijos šalių leidybos problemoms aptarti. Čia galite rasti pranešimą spaudai, o mums gal būtų įdomiausia ši to pranešimo dalis - “Gegužės 12 d. diskusijoje prie apskrito stalo (programa) knygų leidėjai kartu su autorių teisių specialistais kalbės apie skaitmeninio amžiaus iššūkius knygų leidybai mažakalbėse šalyse. Žiniomis ir tarptautine praktine patirtimi apie skaitmeninimo proceso valdymą, elektronines knygas ir vartotojų lūkesčius, „Google“ bibliotekų programą ir siūlomą susitarimą su leidėjais, internetinį piratavimą ir piratų „atvertimą“ dalinsis Lietuvoje žinoma autorių teisių specialistė Lynette Owen, Tarptautinės leidėjų asociacijos …”
Puiku, kad LLA pradeda organizuoti renginius tokiomis temomis, o dar labiau nudžiugino pilnutėlė salė. Darome išvadą, kad leidykloms pradeda rūpėti “skaitmeninio amžiaus iššūkiai”.
Nežinau, kaip viskas pasirodė profesionaliems leidėjams, bet aš supratau nedaug ir iš sausų biurokratinių pranešimų naudos daug negavau. Vėl kalbos apie grandiozinius europinio lygio projektus, teisininkų išvedžiojimai apie tai, kad reikia bausti lietuviškus interneto paslaugų teikėjus už tai, kad jie palaiko nelegalaus turinio platinimą ir t.t. Iš esmės leidėjams nebuvo suteikta naudingos ir praktiškai pritaikomos informacijos apie tai kur juda leidybos verslas, kokie formatai, kokie įrenginiai, kokios technologijos ir nuo ko reiktų pradėti. Eilinį kartą visi dejuoja kokie baisūs yra piratai, bet niekas net negalvoja, kaip išleisti bent vieną e.knygą ir ją tinkamai pareklamuoti.
Žinoma, šiandien leidybos verslas susiduria su daugeliu ekonominių problemų ir dažnam leidėjui visai ne galvoje tos elektroninės knygos. Leidybos teisių užsienietiškoms knygoms įsigyjimas yra tikrai didelė problema ir, deja, bet nelabai daug galimybių tą problemą išspręsti… Reikia sutikti ir su tuo, kad tokiai mažai tautai, kaip mūsų, spausdintinas žodis yra labai svarbus ir valstybė turėtų jį remti. Bet man susidaro įspūdis, kad visi menininkai, rašytojai, autoriai, leidėjai ir pan. yra visiškai neprisitaikę išgyventi rinkos sąlygomis. Jie, kaip naurkomanai, yra pripratę siurbti lėšas iš įvairiausių fondų ir programų ir staiga nukirtus tą bambagyslę (krizė!!!) visi pasimetė ir nebežino ką daryti.
Žinoma galima būtų iškelti nosį ir sakyti, kad elektroninė leidyba juos išgelbės. Gal ir taip, bet tikrai ne šiandien. Latvijos ir Estijos leidybos rinkų apžvalga šiandien parodė, kad ir kaimyninėse rinkose knygų pardavimas internetu (jau nekalbant apie e.knygas) yra gana menkas ir iš esmės dar neįtakoja leidybos verslo. O gyventi tai visiems reikia šiandien.
Gerai, kad organizuojami renginiai tokia tema. Bet siūlyčiau organizatoriams pasikviesti pranešėjų ne iš garsius pavadinimus turinčių tarptautinių organizacijų, kurios įsikūrusios stiklo bokštuose, o šiek tiek arčiau žemės esančių verslo atstovų. Tiek užsieniečių, jau turinčių e.leidybos patirties, tiek lietuvių, kurie bent jau sugebėtų atskleisti interneto vartotojo požiūrį į turinį, piratavimą, knygnešius :) ir panašius dalykus.

Reklama

Reklama

Rodyk draugams

Temos: leidyba

Pristatome PocketBook skaitykles

parašė: Deividas · 2010-05-03 · 14 komentarai

Skaityklė.lt pristato naują skaityklių prekės ženklą:

PocketBook - tai Ukrainos programuotojų ir Taivanio gamintojų (Netronix) bendra įmonė. Prekės ženklas geriausiai žinomas rusakalbiame internete ir Vokietijoje. Rusijoje šis prekės ženklas neabejotinai dėl populiarumo varžosi su Sony ir, galima spėti, kad laimi.

Nuolatos randu atsiliepimus apie tai, kad PocketBook 301 pasižymi ypatingai gera programine įranga. Bet šiokį tokį skeptiškumą visą laiką sukeldavo nuotraukos, kurias buvo galima rasti internete. Susidarė įspūdis, kad ši skaityklė nepasižymi ypatingu išoriniu dizainu, o ypač nuotraukų kokybe:

PocketBook 301 nuotrauka iš gamintojo tinklalapio

Realybėje situacija šiek tiek geresnė. Šiandien gauti bandomieji modeliai tikrai nustebino. Nors skaityklė nepasižymi ypatingu dizainu, bet korpuso plastmasė gana kokybiška, skaityklė labai lengva, bet atrodo pakankamai tvirtai.

Iki šiol maniau, kad visų skaityklių ekranai beveik vienodi, nežinau kuo jie skiriasi iš tikrųjų, bet šios skaityklės ekranas nustebino savo kontrastiškumu ir greitaveika.

Programinės įrangos funkcionalumo detaliau neanalizuosiu - apie tai paskaitysite apžvalgose, kurias rasite mūsų tinklalapyje paminėsiu tik tai, kad čia rasite ir žodyną, ir žaidimus, ir galimybę rašyti pastabas, ir daug kitų funkcijų. O svarbiausia, kad visas valdymo menių yra ir lietuvių kalba.

Nuoširdžiai pasakysiu, kad simpatiškesnės skaityklės nesu matęs. Lengvumas, puikus ekranas, didelis skaitomų formatų pasirinkimas ir nebloga komplektacija.

Deja, bet tiek daug komplimentų apie naujausią PocketBook modelį PB302 pasakyti negaliu:

Skaitant techninius parametrus atrodo, kad tai beveik tobula elektroninių knygų skaityklė. Lietimui jautrus ekranas, Wi-Fi ir BlueTooth ryšys. Labai tvirtas ir iš solidžios plastmasės pagamintas korpusas. Be abejonės ta pati puiki PocketBook programinė įranga. Dar ilgesnis akumuliatoriaus tarnavimo laikas (skelbiama, kad iki 16 000 puslapių atvertimų). Viskas beveik tobula.

Bet man asmeniškai užkliuvo 2,5 dalykai:

a) 280 g. svoris. Nors PB302 dešimčia gramų lengvesnė nei Kindle, bet man pasirodė, kad tai vistiek per didelis svoris. Ilgai skaitant norisi rankoje laikyti lengvesnį daiktą

b) ekranas. Lietimui jautrus ekranas, neabejotinai, geidžiamiausia skaityklių savybė. Kai kuriuose forumų komentaruose teigiama, kad šitas ekranas geresnis nei SONY PRS600, bet reikia pripažinti, kad šiuolaikinės liečiamų ekranų technologijos nėra tinkamos e.knygų skaityklėms. Na bent jau man tai kliūna. Bet gal aš per daug jautriai reaguoju… :)

c) kol kas nesupratau kam tas Wi-Fi ryšys?  Juo galima prisijungti tik prie vienos e.knygų parduotuvės. Tikėkimės, kad atnaujinus programinę įrangą atsiras daugiau galimybių. Galimybė “nusisiurbti” mėgstamus RSS srautus gal ir labai naudinga - ryte susiurbi mėgstamų blogų įrašus ir gali visus perskaityti kol važiuoji į darbą (tik kur pas mus važinėti:))…

Taigi. Nuo rytdienos šių skaityklių ieškokite www.skaitykle.lt:

POCKETBOOK  301 COMFORT;

POOKETBOOK 302.

Skaityklės puikiai sukomplektuotos: odinis dėklas, papildoma atminties kortelė, pakrovėjas, USB laidas ir kitos smulkmenos.

Rodyk draugams

Temos: Skaitykle.lt · skaityklės