BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

Mėnesio archyvas 2010 Gruodis

Pocketbook 902 Pro ir PDF failai

parašė: Deividas · 2010-12-19 · 8 komentarai

Penktadienį pagaliau gavome Pocketbook 902 Pro skaitykles. Bene pirmą kartą turiu galimybę atidžiau apžiūrėti 10″ ekrano skaityklę.

Vien jau įpakavimas ką reiškia - gana didelė dėžė su rankenėle. Pati skaityklė irgi gana masyvi - sveria daugiau negu pusę kilogramo.

Jei mažasis brolis (PB 602) dėl plačių kraštinių ir storio sudaro šiek tiek grubokai sukaltos dėžės įspūdį tai 902- ajam tai jau nelabai trukdo. Pačio ekrano dydis milimetrais 138×201 ir platūs kraštai tiesiog būtini norint patogiai laikyti įrenginį rankose.

Jau pastebėjau, kad lietuviai labai vertina skaityklės ekrano dydį. 5″ skaityklės visai nepopuliarios, 6″ gerai, o 9,7″ visi laukė su nekantrumu. Skaitant grožinę literatūrą mano asmeniniu požiūriu pilnai pakanka penkių ar šešių colių ekrano, bet tiem kas susiduria su PDF formato failais: dokumentais, technine literatūra, vadovėliais ir panašiai ekrano dydis labai svarbus.

A4 formato lapo išmatavimai 210×297 mm. kitaip sakant skaityklės ekranas maždaug trečdaliu mažesnis. Kaip gi jame atrodo PDF failai. Atleiskite už nuotraukų kokybę, neturiu tinkamo apšvietimo.

Pirmąjį išbandau VGTU leidyklos išleistą vadovėlį.

Vadovėlio formatas nestandartinis. Puslapio dydis mažesnis už A4 - 145×205 mm. Beveik toks, kaip ir skaityklės ekranas. Todėl knyga su tekstu, grafikais, formulėmis yra įskaitoma kuo puikiausiai:

Dažnu atveju techninė dokumentacija publikuojama ant normalaus A4 formato lapų. Žinoma, kad toks lapas turės būti šiek tiek suspaustas:

Tekstas šiek tiek sumažėja, bet lieka puikiai įskaitomas.

Lygiai taip pat ir su žurnalais. Naują žurnalo “Veidas” numerį galima įsigyti ir PDF formate. Štai kaip atrodo žurnalo puslapis:

Jei tekstas įskaitomas kiek sunkiau galima paversti ekraną 90 laipsnių kampu ir tekstas tampa pilnai įskaitomas:

Žinoma, kad juodai baltas ekranas negali atstoti spalvotos receptų knygos virtuvėje. Bet skaityklė gali būti panaudota ir čia:

Išvada vienareikšmiška. Planuojantiems skaityti didelio formato PDF failus ši skaityklė ideali. O tiems, kurie, perka skaityklę tam, kad galėtų gulėti lovoje ir skaityti romaną, skaityti kelionėse, nešiotis savo biblioteką rankinuke ar palto kišenėje, tokia skaityklė tikrai per gremėzdiška. Ją laikyti reikia dviejose rankose, ją reikia saugoti nuo smūgių bei deformacijų ir tokiu atveju dydis tampa ne pranašumu, o nepatogumu. Taip pat labai norisi prisilietimu valdomo ekrano, įpratus naudotis skaitykle, turinčią tokį ekraną, grįžti jau nebesinori. Piršto perbraukimu versti puslapius labai patogu, jau nekalbant apie gana sudėtingą navigaciją ar teksto rinkimą …

Rodyk draugams

Temos: Be temos

Prieš 10 metų. Microsoft pranašystės

parašė: Deividas · 2010-12-14 · 5 komentarai

Labai dažnai B.Gates’usi priskiriama frazė, kad “640 KB atminties turi pakakti visiems” - nors jis pats kategoriškai neigia, kad kada nors galėjo tokias nesamones kalbėti apie kompiuterių ateitį. Daugiau B.Gates’o prognozių ir spėjimų apie technologijų vystymąsi galite rasti čia.
O Microsoft kompanija 2000 metais štai kaip prognozavo knygų ateitį artimiausiems 20 metų. Apie 2010 m. buvo teigiama štai kas:
“Populiarūs skaitymo įrenginiai svers 8 uncijas (~225 g.), turės nuostabius nešviečiančius ekranus, bus lanksčios formos ir galės sutalpinti daugiau literatūros negu daugumos universitetų bibliotekos. Kainuos mažiau negu 100 USD ir dažnai bus atiduodamos už dyką perkant keletą knygų ar žurnalų prenumeratą.”
Nelabai toli nuo tiesos. Elektroninių knygų skaityklės turi nešviečiančius ekranus, sveria šiek tiek virš 200 g. ir kai kurie modeliai kainuoja tik šiek tiek daugiau negu 100 USD. Beveik pataikė :)
O štai apie 2020 sakoma taip:
“Devynesdešimt procentų knygų parduodama elektronine, o ne popierine forma. Websterio žodyne pagrindinis “knygos” apibūdinimas keičiamas į maždaug tokį - “rašytinio teksto dalis, paprastai pateikiama kompiuteryje ar kitame asmeniniame peržiūros įrenginyje”.
Visą Miocrosoft išpranašautą knygų ateities pranašystę galite rasti čia.

Rodyk draugams

Temos: eknyga

Startavo Google ebookstore. Na ir kas?

parašė: Deividas · 2010-12-08 · 2 komentarai

Tikrai startavo šį pirmadienį ir ko gero visi jau apie tai parašė išskyrus mane. Google savo knygyną pristato kaip kažkokį superinį ir mistinį “debesį”:

Mintis ta, kad pirk knygą, ji kabo “debesyje” ir skaityti ją galėsi bet kur. Nežinia ką jie norėjo nustebinti, bet Amazon jau senai siūlo skaityti jų knygas ne tik Kindle, bet ir kompiuteryje, išmaniuosiuose telefonuose. Gal ne taip 100% patogiai, bet tą patį gali daryti bet kuris vartotojas pirkdamas ePUB formato knygas ir pasinaudodamas nepriklausomis mobilių įrenginių aplikacijomis, tokiomis kaip “txtr” ar “Bluefire”. Taigi, be reklaminio pranešimo ir čia nieko naujo. Kai kurie testuotojai net nesugebėjo sinchronizuoti knygų tarp skirtingų įrenginių.

Kitas dalykas servisas. Tiek Amazon, tiek B&N ar kiti eknygų pardavėjai pasižymi puikiu klientų servisu. Ko niekada nebuvo galima pasakyti apie Google. Jie orentuojasi į savitarnos sprendimus. Tai nėra blogai kada viskas veikia, bet jau ir iš savo patirties žinau, kad su knygomis paprasta nebus, serviso tikrai reiks. Teleread.com autorius pataria Googlui tiesiog nusipirkti B&N. Tuo pačiu įgyti ir patirtį knygų versle ir sunaikinti konkurentą.

Didžiausia projekto blogybė yra ta, kad jis kol kas veikia tik JAV.

Net ir Didžiosios Britanijos vartotojai negali pasinaudoti paslauga ir, tiesa sakant, labai dėl to neliūdi - “There’s nothing new about Google’s ebook service”.

Ne viskas ten blogai! Google skelbiasi, kad turi 3 000 000 knygų. Žinoma, kad dauguma jų tai nemokamos knygos, kurias jau kelintus metus skanuoja Google. O pats geriausias dalykas tas, kad Google žada bendradarbiauti su mažais nepriklausomais knygynais ir leisti jiems uždirbti iš elektroninių knygų pardavimo. Iki šiol jie neturėjo jokios net teorinės galimybės konkuruoti su Amazon.

Labai lauksim kada šis projektas atsidarys ir Lietuvai. Bijau, kad ilgai teks laukt…

Rodyk draugams

Temos: Be temos