BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

E. Sąjungai nepatinka e. knygos ir atvirkščiai

parašė: Deividas · 2010-04-26 · 6 komentarai

Greičiausiai daugelis esate girdėję apie visokias PVM lengvatas. Šildymui, laikraščiams, knygoms ir daržovėms. A.Kubiliaus vyriausybė didžiojo naktinio mokesčių perversmo metu padarė vieną žingsnį - paėmė ir sulygino tuos PVM’us visiems. Nesu ekonomistas ir nežinau ar tai gerai, bet, kaip liberalių pažiūrų žmogus manau, kad toks požiūris teisingas - visiems verslams sąlygos turėtų būti vienodos.
Tiesa, visoje Europos Sąjungoje yra pilna visokių lengvatų. Tame tarpe ir knygoms, kai kur jos apmokestinamos lengvatiniu PVM tarifu, kai kur neapmokestinamos visai. Lietuvoje knygoms kol kas galioja 9% lengvatinis PVM tarifas. Jis turėtų galioti iki šių metų pabaigos, o tada padidėti iki 21%. Bet jau atsirado siūlytojų, kurie nori šildymui, knygoms palikti lengvatinį tarifą, sumažinti PVM laikraščiams ir t.t.
Dabar artėjame prie sau artimos temos - e. knygų. Šiai dienai Lietuvoje elektroninės knygos apmokestinamos standartiniu 21% PVM tarifu. Neteisinga ane? Ir man atrodo, kad neteisinga. Jei jau Lietuvos Respublikos Vyriausybė deklaruoja, kad devynmyliais žingsniais žygiuojame informacinės visuomenės kūrimo keliu tai skaitmeninis turinys neturėtų būti diskriminuojamas popierinio turinio atžvilgiu?
Išgirdęs apie siūlymus pratęsti lengvatinio tarifo galiojimą p. knygoms susirūpinu, kad e. knygos ir toliau bus diskriminuojamos ir rašau “savo” (mano apygarados) Seimo nariui, kad “…nagi žiūrėk kas dedasi, reikia gerą reikalą paremti ir elektronines knygas prilyginti popierinėms. Čia pažanga, ateitis, gėris ir t.t.. Jis man atrašo, kad žinoma reikia, teisingas reikalas ir prašo parinkti daugiau informacijos apie tai, kaip šitas klausimas sprendžiamas kitose šalyse. Žada pateikti pataisą toms pataisoms apie įstatymo pataisas…”
Pradedu domėtis. Viena ausimi girdėjau, kad jau gruodžio mėnesį kažkoks Ispanijos ministras žadėjo sumažinti PVM e. knygoms. Pasirodo, kad gerais norais kelias į pragarą grįstas. Atskira Europos Sąjungos valstybė neturi galimybės sumažinti PVM tarifo elektroninėms knygoms, nes to neleidžia EU direktyva (2006 m. lapkričio 28 d. Tarybos direktyva 2006/112/EB dėl pridėtinės vertės mokesčio bendros sistemos) . 98-ame tos direktyvos straipsnyje parašyta, kad lengvatos gali būti tik toms veikloms, kurios nurodytos III priede. O tame priede parašyta “6) knygų (įskaitant brošiūras, skrajutes ir panašius spaudinius, vaikams skirtas iliustruotas, piešimo ar spalvinimo knygeles, spausdintas ar rankraštines natas, žemėlapius ir hidrografines ar panašias schemas), laikraščių ir periodinių leidinių, išskyrus visiškai ar iš esmės reklaminius leidinius, tiekimas, įskaitant jų išdavimą bibliotekose;” ir baigta. Jokių lengvatų e. knygoms. Sistema gina senąją tvarką - E.Sąjungai nepatinka e.knygos.
Jei jau tai sąjungai nepatinka tos knygos tai greičiausiai ir knygoms nelabai čia patiks. Vėliava į rankas piratams? O jie tik ir laukia kur ką nors gauti nemokamai. Pažiūrėkite kiek narių sukaupė ši Facebook’o grupė per trumpą laiką:

Reklama

Reklama

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: leidyba · piratavimas
žymės: , ,6 komentarai ↓

 •   Šilas // 2010-04-26 @ 15:42

  Labai jau rėkianti antraštė :)
  O šiaip ir pats esu ta tema rašęs savo blogę, ir į komitetus seimo kelis, atsakymo - jokio.

 •   eknyga // 2010-04-26 @ 15:47

  Mokausi iš tautinės žurnaliasklaidos….
  Vat tame ir reikalas, kad nuo mūsų valdžios nieko nepriklauso. Centriukas neleidžia…

 •   Giedrius // 2010-04-26 @ 16:47

  Parašyk kuriam nors iš e. parlamentarų. Vis arčiau centriuko. :)

 •   Šilas // 2010-04-26 @ 18:14

  Čia jau kaip interpretuosim, lengvatos knygoms yra leidžiamos. El. knygos irgi knygos, audio knygos ir knygos, p. knygos irgi knygos.
  Tai kaip ir kelias atviras, tik VMI išaiškina kad knyga yra knyga (įskaitant visas jos formas) ir viskas taikom 9%.

 •   eknyga // 2010-04-27 @ 08:35

  Tame tai ir reikalas, kad VMI nepripžįsta, kad e.knyga yra knyga. Jie teigia, kad tai yra paslauga ir nurodo EU direktyvą. Ratas užsidaro.

 •   ghd // 2010-10-06 @ 09:43

  we offer cheap and high quality ghd
  suoristusrauta ghdpretty
  welcome to buy!thank you!

palikti komentarą