BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

E.knygos Rusijoje

parašė: Deividas · 2010-04-21 · 6 komentarai

Gal kam nors pasirodys įdomu, bet e.knygos egzistuoja ne tik pažangiose vakarų valstybėse, bet jos jau gana populiarios ir į rytus nuo mūsų. Tiem kas dar supranta rusiškai ilgas ir išsamus video apie tai kaip atrodo Rusijos e.knygų rinka, apie piratus ir DRM, apie skaitykles ir telefonus. Video rasite čia>>

O tiem, kas tingi klausyti ar nesupranta keli įdomiausi momentai:

 • Rusijoje dabar galima rasti 20 000 - 30 000 legaliai išleistų knygų;
 • Populiariausia legali parduotuvė www.litres.ru;
 • Kol kas tik apie 100 leidyklų parduoda savo knygas elektroninėje versijoje.
 • Legaliai elektronines knygas perka 22% rusų skaitančių elektronines knygas, o parsisiunčia “iš bet kur” daugiau nei 90%. Kai kurie tyrimai rodo, kad e.knygas skaito jau kas antras Rusijos interneto vartotojas.
 • Legalių e.knygų rinka vertinama 2-3 mln. USD. Nelegalios prekybos rinka - ~10 mln. USD. Popierinių knygų rinkos vertė rusijoje net 3,2 mlrd. USD. Taigi, e.knygos sudaro tik kelias procento dalis.
 • Rusai e.knygas dažniausiai skaito išmaniuosiuose telefonuose ar minikompiuteriuose. Skaityklių rinka auga labai sparčiai, sklinda gandai, kad pernai Rusijoje buvo parduota apie 120 000 specializuotų e.knygų skaitymo įrenginių.
 • Ekspertai vienareikšmiškai sutinka, kad su piratvimu kovoti galima tik suteikus jiems daug legalaus, lengvai pasiekiamo ir pigaus turinio. Leidėjai mano, kad reikalingas DRM, vartotojai nesutinka :)

Ir pabaigai šiek tiek mano asmeninės patirties perkant rusiškas elektronines knygas. Ieškojau konkrečios knygos, radau tinklalapį, kurio adresas man pasirodė keistas. Bet tinklalapis labai tvarkingas, jo bibliotekoje nesuskaičiuojamas kiekis knygų. Paslaugos mokamos.

Susimokėjau per PayPall, knygas gavau. Gavęs ataskaitą iš PayPall labai nustebau. Pinigų gavėjas - Vilniuje registruota UAB. Pasidomėjau labiau - pats tinklalapis registruotas vienoje Pietų Amerikos valstybėje, kurioje požiūris į autoriaus teisių apsaugą, pasakykim švelniai, neapibrėžtas. Ir sakyk tu man, kad lietuvaičiai naujokai šioje srityje…

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Be temos6 komentarai ↓

 •   mykolasb // 2010-04-21 @ 14:02

  na tai koks ten saitas? :)

 •   eknyga // 2010-04-21 @ 14:05

  ask Google :)

 •   1 // 2010-04-21 @ 21:33

  Ne nu… pirkti knygas rusiškai, kai jų yra pilna nemokamai http://flibusta.net Šiaip, mes nuo ruselių tai smarkiai atsiliekame ir nežinia ar bepasivysim :(

 •   Aeron Green // 2010-10-06 @ 09:18

  kim kardashian sex tape at this site

 •   killarney hotel and spa // 2010-11-17 @ 04:58

  This really is decent. We’re resting here in our hotel room in Killarney reviewing these particular opinions. Several are great and many do not make a lot sense in any way. We’re on holiday but I simply were not able to help myself from taking a look around this site regardless of whether my hotel room now in Killarney charges net consumption by the hour.hotels in killarney centre,4 star hotels in killarney town

 •   dermatitis solar en cara // 2011-05-05 @ 03:38

  This is a really excellent read personally, Must admit that you are among the finest bloggers I ever saw. We truly stumbled on this on yahoo, and im happy Used to do. I’ll definitely be coming back again.

palikti komentarą