BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

E.vadovėliai, P.vadovėliai ir matematika

parašė: Deividas · 2010-08-27 · 13 komentarai

Artėja rugsėjo 1d. ir visi puola ruoštis mokyklai. Vis dažniau girdisi, kad tėvai neturi pakankamai pinigų išruošti vaikus į mokyklą, Švietimo ministerija dejuoja, kad nėra pakankamai lėšų atlyginimams, mokykloms, vadovėliams…

Taigi, apie vadovėlius. Tiksliau šį kartą tik apie vieną jų aspektą - kainą.

Skaityklė.lt pradėjo bendradarbiauti su leidykle TEV, leidžiančia vadovėlius ir kitą akademinę literatūrą. Tinklalapyje patalpinome pirmuosius 30 skaitmeninių vadovėlių. Leidykla taip pat pateikė ir popierinių leidinių kainas palyginimui. Štai kiek kainuoja mokytis tokio mokslo, kaip matematika, 5 - 12 klasėje:

Vadovėlis E.knygos

kaina, Lt

P.knygos

kaina, Lt

Matematika tau. 5 klasė. I ir II dalys. 10,00 Lt 65,20 Lt
Matematika tau. 6 klasė. I ir II dalys. 10,00 Lt 65,20 Lt
Matematika tau. 7 klasė. I ir II dalys. 10,00 Lt 65,20 Lt
Matematika tau. 8 klasė. I ir II dalys. 10,00 Lt 65,20 Lt
Matematika tau Plius. 9 klasė. I ir II dalys. 10,00 Lt 65,20 Lt
Matematika tau Plius. 10 klasė. I ir II dalys. 10,00 Lt 65,20 Lt
Matematika 11. Išplėstinis kursas. I ir II dalys. 10,00 Lt 77,80 Lt
Matematika 12. Išplėstinis kursas. I ir II dalys. 10,00 Lt 77,80 Lt
Viso: 80,00 Lt 546,80 Lt

Kaip žinote matematika tai mokslas apie skaičiavimą. O skaičiai čia paprasti - 8  metai mokslo su E.knygomis kainuoja 466 Lt pigiau negu su tradiciniais ant popieriaus išspausdintais ir daug sveriančiais vadovėliais. Tai čia tik matematika, o kur dar fizika, chemija, lietuvių ir anglų kalbos, literatūra, geometrija, biologija, istorija, ir visi kiti mokslai?

Na gerai, būkime sąžiningi. Šie e.vadovėliai kainuoja taip pigiai todėl, kad leidykla, greičiausiai, juos parduoda ne kaip pagrindinę mokymo priemonę, bet kaip papildomą priemonę prie popierinės knygos. Ją galima naudotis keliaujant, jas galima archyvuoti ir išlaikyti iki egzaminų, kai prireiks kartotis visą kursą, tėvai gali turėti savo egzempliorių, kad kontroliuotų vaikus ko anie mokosi ir t.t…. Jeigu tai taptų vienintelis leidimas jis neabejotinai pabrangtų kažkiek. Bet vistiek manau, kad sutaupyti būtų galima tiek, kad kiekvieną mokinį kas 3-4 metus būtų galima aprūpinti nauju nešiojamu kompiuteriu, kuris tiktų ne tik knygoms skaityti, bet ir visiems kitiems dalykams.

Įsivaizduokite - kiekvienas mokinys visoje Lietuvoje su nauju nešiojamuoju kompiuteriu!!!

Ar kam nors tai rūpi? Abejoju…

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Skaitykle.lt · eknyga · leidyba
žymės: , ,13 komentarai ↓

 •   praeivis // 2010-08-28 @ 08:57

  Vadovėlių kainos baisiai užkeltos, todėl kad juos bet kuriuo atveju nupirks. netikęs palyginimas.
  Jau nekalbant apie tai, kad kartais tenka skaityti keletą šaltinių vienu metu. Kaip tada? Manote bus patogu keisti knygas skaityklėje?

 •   eknyga // 2010-08-28 @ 09:12

  Niekas vadovėlių dabartinėse skaityklėse neskaitys, jie tam netinkami. Vadovėlius galima skaityti kompiuteryje, iPade ar panašiame įrenginyje.
  Taigi ir keletą šaltinių vienu metu ir pastabas užsirašyti ir viską daryti pakankamai patogu turėtų būti.

 •   Sveikas // 2010-08-28 @ 14:19

  Tas, kas mano, kad popierinį vadovėlį gali pakeisti kompas matyt savo darbo dienų prie to kompo neleidžia ir nebandė nuolat ir ilgai atidžiai skaityti ekrane. Nes kaip kitaip suprasti norą užkarti vaikams šitą vargą? Sveikata neįkainuojama, ir jos už tuos kelis šimtus varganų litų nenupirksi. Nors pelnas gal ir geras…

 •   eknyga // 2010-08-28 @ 15:23

  Leidžia jie tas dienas, leidžia…
  a) jeigu paaugliai bent pusę to laiko, kurį praleidžia prie komiuterinių žaidimų praleistų žiūrėdami į knygas kompiuterio ekrane visi, ko gero, būtų olimpiadų nugalėtojai;
  b) nusikratykime stereotipų. Šiuolaikinis kompiuterio monitorius visai ne tas pats, kaip senas CTR ekranas. Nesakau, kad tai sveika akims, bet tikrai, kad tiek kiek reikia mokslam - nepakenks.

 •   mykolas // 2010-08-29 @ 10:57

  off topic. ekranai tai skiriasi, bet sėdėsena išlieka ta pati. man asmeniškai pavargsta nugara, pečiai, sprandas. girdėjau ir kitus tokiais skausmais skundžiantis

 •   vitoox // 2010-08-29 @ 12:51

  Mykolui => nereikia kompo laikyti ant zhurnalinio staliuko ir sedeti ant taburetkes - nusipirk normalu kresla. O e-knygos PRIVALO buti NEMOKAMOS.

 •   Mantas // 2010-08-31 @ 22:14

  1. Vadovėliais mokinius aprūpina mokyklos, taigi tėvsms jie nekainuoja. Elektroninė versija gali būti kaip papildomas mokymosi šaltinis. Jei jie būtų perkami iš mokinio krepšelio, tai kainuotų panašiai kaip ir popierinė versija. Vis tik vadovėlį paruošti gali tik specialistas skyręs tam daug laiko. Toks darbas daug kainuoja.
  2. Mokykloje naudotis kompiuteriu per visas pamokas būtų gana sudėtinga, nes nėra tam infrastruktūros: kaip visai klasei pasikrauti savo kompiuterius vienu metu? Taigi reikia gana geros baterijos. Realiai to neturi nei vienas kompiuteris. Lieka plašetiniai, bet jie dar per brangūs, kad atpirktų hipotetiškai sutaupytus pinigus. Skaityklės, patys sakote, netinka.
  Išvada: e-vadovėliams dar reikia palaukti savo laiko, o dabartiniai įtikinėjimai, kad tai labai gerai yra tik elementari rinkodara.

 •   Sveikas // 2010-09-04 @ 19:13

  Vienas dalykas, per kompą žiūrėti filmus, antras - skaityti vadovėlius. Skirtumus lengva išbandyti pačiam, jei tik yra noro. Pats monitoriaus naudojimas besąlygiškai kenkia sveikatai ir yra rizikos veiksnys (kad ir pagal darbo kodeksą privaloma kas du metai tikrintis sveikatą). Nereikia pasakų apie stereotipus, šiuolaikiškus CRT, TFT ir LCD ir kt., tai nieko nekeičia.
  Jei vaikai leidžia laiką prie kompiuterių, tai dar ne pretekstas juos VERSTI sėdėti ir skaityti knygas.

 •   aphex.lt // 2010-09-21 @ 11:44

  Norint paruosti kokybiska e. Vadoveli ji reikia is principo perrasyri, kadangi dauguma dabartiniu ruosiami atvarto principu. O atvartas netelpa i ekrana.

  Cia ir plansetinis kompiuteris nepadetu, nes kol kas yra per mazas.

  Kitas aspektas - spalvingumas. Neturint spalvu, e. Vadovelis yra zingsnis atgal.

  Nepamirskime, kad pamokos metu mokinys dirba ne su vienu saltiniu. Jis varto keleta leidiniu, kurie turi buti pasiekiami vienu metu. Su dabartiniu skaitykliu greiciais ir naudojimo patogumu to pasiekti neimanoma.

  Pakalbekim apie tex. Irangos pirkimo klausima. Kas mokes uz kompiuteri vaikui?

  Kas bus kai kompiuteris bus atimtas ar sudauzytas?

  Kas atsitiks jei per pamoka 3 mokiniai negales atsidaryt ar uzlaus skaitytuvus? Issikraus baterija?

  Kaip mokytojas sukontroliuos ka mokinukas veikia plansetiniiame kompiuteryje?

  Tai yra labai rimti klausimai.

  Bet pirmosios kregzdes tikrai sveikintinos :)

 •   Asley Smith // 2010-10-06 @ 09:18

  kim kardashian has the nicest ass ever checkout the pics of her on this site

 •   ghd // 2010-10-06 @ 09:33

  we offer cheap and high quality ghd
  suoristusrauta ghdpretty
  welcome to buy!thank you!

 •   Legalsounds // 2010-11-17 @ 00:59

  Wow!, this was a top quality post. In theory I’d like to write like this too - taking time and real effort to make a good article… but what can I say… I keep putting it off and never seem to get something done

 •   vadovelionamas // 2011-09-29 @ 23:02

  Siūlome pigius vadovėlius! http://www.vadovelionamas.lt
  Įvairių rušių vadovėliai, pratybos, atlasai, atmintinės ir panašios mokyklinės prekės. Verta pamatyti!!!

palikti komentarą