BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

Google Editions - kas tai bus?

parašė: Deividas · 2010-07-26 · 16 komentarai

Tai, kad Google skenuoja milijonus knygų ir pateikia nemokamai internete jau daugelis girdėjo. Bet tai senos knygos, kurioms nebegalioja autoriaus teisės ir jos nelabai įtakoja šiandieninį knygų verslą.

Bet Google tuo neapsiriboja. Šių metų sausio mėnesį vykusioje parodoje DIGITAL BOOK WORLD Google pristatė naują projektą Google Editions ir pažadėjo, kad jis startuos jau šią vasarą.

Labai daug tikslios informacijos nėra, bet jau galima rankiotis detales ir susidaryti kažkokį vaizdą apie šį projektą.

Kaip veiks. Knygos bus talpinamos “debesyje”. T.y. jas galėsite pasiekti bet kada, bet kokiu įrenginiu, kuris prijungtas prie interneto ir turi interneto naršyklę. Tiek težinoma, kad knygas bus galima “kešuoti” ir skaityti būnant ir neprisijungus prie interneto. Kalbama, kad bus kuriamos ir specialios aplikacijos knygų parsisiuntimui.

Neaišku kaip bus su šiuolaikinėmis skaityklėmis, kol kas labai nedaug modelių turi bevielį ryšį ir interneto naršyklę.

Su kuo draugaus. Jau akivaizdu, kad elektroninių knygų prekybos lyderiui Amazon’ui kortas gerokai pamaišė Barnes&Noble su savo skaitykle NOOK, o šitas kortas vėl permaišė Apple su iPAD. Šiandien rinkoje turime tris labai ryškius žaidėjus ir visi su susidomėjimu laukia ką pasiūlys Google.

Po truputėlį pradeda aiškėti Google strategija. The New York Times rašo, kad Google bendradarbiaus su tūkstančiais mažų nepriklausomų knygynų JAV. Šie knygynai neatlaiko konkurencinės kovos su tinkliniais knygynų tinklais, jie neturi galimybės ir konkuruoti internete. Štai čia ir atsiranda netikėtas sąjungininkas Google.

Ir ši informacija labai įdomi mums. Žinodami, kad Google daug greičiau nei kiti šio pasaulio banginiai lokalizuoja savo paslaugas galime tikėtis, kad atsiras galimybė ir lietuviškiems partneriams bendradarbiauti ir pasiūlyti savo vartotojams priėjimą prie šimtų tūkstančių knygų pirkimui panaudojant vietines apmokėjimo sistemas.

Verslo modelis. Sklando gandai apie gana draugišką bendradarbiavimo modelį. Google su leidyklomis pasirašys sutartis, kuriose pajamos už parduotas knygas bus dalinamos santykiu 63/37, o tuo atveju jei knygas parduos ne pats Google, o per partnerius tai leidyklai atiteks 45% pajamų, o Google su partneriais pasidalins likusius 55%. Pranešama, kad jau 25 000 autorių bei leidyklų sudarė sutartis su Google.

Formatai. Čia informacijos mažiausiai, bet viename intervių Google atstovas Mark Nelson teigė, kad bus galimybė ne tik skaityti “užkešuotas” knygas naršyklėje, bet ir parsisiųsti jas apsaugotas su Adobe DRM. Galime spėti, kad bus naudojamas EPUB formatas ir būtent tokiu būdu Google platinamos knygos galės būti skaitomos su dauguma dabar parduodamų skaityklių modelių.

gPad?

Gal pats Google ir negamins, bet tikrai yra didelė tikimybė, kad pasirodys įrenginiai su Android operacine sistema.

Kas iš to? Visų pirma tai smagu. Google išeiną į tiesioginį kovos lauką su Amazon ir Apple, o konkurencija visada naudinga vartotojams. Jei šiuo atveju pasitvirtins Google pasirinkta strategija bendradarbiauti su smulkiais e.knygų pardavėjais ir jei patikėsime “don’t be evil” elgesio kodeksu tai ir mažiems rinkos žaidėjams atsiveria galimybės konkuruoti su didžiaisiais e.knygų pardavėjais.

Kai kurie analitikai teigia, kad Google neturi jokios patirties mažmeninėje prekyboje ir jiems bus sunku konkuruoti su Amazon ir iTunes, kurie jau sukaupę didelę patirtį ir didžiulius lojalių vartotojų kiekius. Bet siūlomas atvirumas, prieinamumas ir didelis Google prekės ženklo žinomumas gali eilinį kartą perskirstyti kortas ant prekybininkų e.knygomis stalo ir tuo pačiu suduoti gana didelį poslinkį e.knygų populiarėjimui.

O gali būti ir taip, kad Google’ui visai nerūpi ta knygų prekyba. Jų pagrindinis verslas - reklamos pardavimas šalia paieškos rezultatų. Sukurs didžiausią pasaulyje knygų paieškos variklį ir leis partneriams pardavinėti tas knygas. O kaip jas parduoti internete be reklamos? Žinoma, kad reikia reklamuotis ir geriausia vieta tokiai reklamai Google Book Search. Tokiu būdu Google gaus ne tik komisinius už knygų pardavimą, bet dar kartą apmokestins ir visus savo knygų pardavimo partnerius. Ir šiomis pajamomis jau nebereiks su niekuo dalintis - puikus verslo planas!

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Ekologija · eknyga · leidyba · piratavimas
žymės: , , , , , , , ,16 komentarai ↓

 •   Blogorama #669 // 2010-07-27 @ 18:58

  [...] dar ne visi išbandė knygas skaityti kitaip. Galimas dalykas, kad didesnį postūmį turės atradę Google knygyną. Arba pastebėję, kad autoriai stengiasi leisti naujas knygas elektroniniu pavidalu, be jokių [...]

 •   Misteris Feja // 2010-07-27 @ 19:57

  Šeip labai įdomi šio blogo idėja ir mintys autoriaus gerai dėstomos, kitaip tarian daug perspektyvos, tik vienas minusas tai dizainas, ir adreso pavadinimas, kitaip sakant blogo apranga:))) Aš ir seniau naudojausi viešuosius nemokamus blogus po to suradau vieną gerą aprašymą kaip susikurti savo unikalų bloga su unikaliu dizainu, dabar turiu gražių blogą sau patinkanti kurį visą galiu redaguoti kaip tik širdis geidžia ir kas svarbiausia lankomumas pakilo.. Na ir tau patarčiau.. o šeip įdomus strapsniai. Sėkmės bloginant;)

 •   eknyga // 2010-07-27 @ 20:01

  @Misteriui Fėjai. Kažkaip man atrodo, kad turinys svarbiau negu išvaizda. Neturiu laiko kada galvoti apie tai kur kaip ir kokį blogą pasidaryti.
  Na ir dar šiokių tokių sumetimų turiu…

 •   Anonimas // 2010-07-27 @ 22:56

  Taigi tas gPad’as jau seniai yra. aPad jis vadinas :)

 •   ghd // 2010-10-06 @ 09:40

  we offer cheap and high quality ghd
  suoristusrauta ghdpretty
  welcome to buy!thank you!

 •   Violet Specchio // 2010-11-22 @ 20:24

  hello, very good post. I recomende best rakeback

 •   how to lose weight // 2010-11-25 @ 19:33

  What could be A New standards on accomplishment for a blog? Readership? quality? Is There a closeness to and from readership and also quality? What did people by successful blogs attain To create them outstanding? i has it a type as to “if end users aquire this, they went come” aspect? do they actively marketplace themselves? do they related themselves with additional famous bloggers or web sites? Tricks to does it transpire? are you have a homepage? What Do you do using Your New blog? Do you take into consideration Yourself successful? Why?

 •   Pamula Templet // 2010-11-26 @ 05:12

  I thought it was going to be some boring old post, but it really compensated for my time. I will post a link to this site on my blog. I am sure my visitors will find that very useful. . . . BTW pleas check my site rakeback poker

 •   lose weight in a week // 2010-11-26 @ 15:52

  What in most cases are Ones New standards as for Success being a url? Readership? quality? Is here a relationship between readership as well as quality? What did folks via successful blogs achieve To go about making them assured of success? was this a type of “if consumers aquire it, they will avail” thing? accomplish they actively marketplace themselves? achieve they associate themselves by additional famous bloggers or Internet sites? Techniques to does this occur? are you allow a homepage? What Do you attain via A New blog? Do you consider yours truly assured of success? Why?

 •   Jefferey Rodricks // 2010-11-26 @ 15:55

  dfgcb awrw fht

 •   Nadia Duhamel // 2010-11-26 @ 16:44

  tyery awrw gfhj

 •   Maribel Hochmuth // 2010-11-27 @ 04:01

  hello, very nice post. I recomende carbon poker rakeback

 •   Droid Case // 2010-11-27 @ 15:15

  Cordia Cirelli

 •   Droid Cases // 2010-11-27 @ 15:49

  Hoyt Kersh

 •   Harold Higgins // 2010-11-28 @ 19:30

  I admire your web page , it has of lot of information. You just got one perennial visitor of this site!

 •   Droid pro case // 2010-12-02 @ 13:26

  Kimber Jaure

palikti komentarą