BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

Knygų mugei pasibaigus

parašė: Deividas · 2011-02-27 · 8 komentarai

Jau savaitė kaip baigėsi Vilniaus knygų mugė 2011. Galima sakyti, kad atsigavome :) Su tiek žmonių pakalbėta… Šiamet stovėjome stende su šūkiu SKAITYK VISUR, norėdami pasakyti, kad jau šiandien žmonės Lietuvoje turi dešimtis tūkstančių įrenginių tinkamų e. knygoms skaityti. Reikia tik pačių knygų.

Lyginant su 2010 m. muge progresas yra. Žmonėms jau beveik nebereikia aiškinti kas tas per daiktas yra e. knyga ir skaityklė. Visi prašo parodyti, paliesti ir klausia - “kur knygos?”. Žinomas kalbininkas sako - “taip ir pasakyk visiems leidėjams - jie šmikiai”. Deja, kol kas knygų nedaug, bet drįstu prognozuoti, kad jau sekančiais metais prasidės lūžis, didžiosios leidyklos pradės aktyviai eksperimentuoti ir leisti elektronines knygas.

O čia jūsų dėmesiui prezentacija, kurią demonstravome knygų mugėje suorganizuotama seminare.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Skaitykle.lt · leidyba · piratavimas
žymės: ,8 komentarai ↓

 •   Aivaras // 2011-02-27 @ 22:09

  Ačiū už skaidres, buvo tikrai įdomu :)

 •    // 2011-02-28 @ 10:00

  Geros skaidrės, tik norėtųsi kritiškesnio ir platesnio požiūrio: na, pvz., visiškai neminimi tyrimai apie tai, kaip mokymąsi iš skaityklių vertina studentai ir moksleiviai ir (svarbiausia) kodėl iki šiol Lietuvos leidėjai tokie vangūs ir ar nesinori patiems investuoti į turinį (skaityklė juk irgi gali nusipirkti el. knygos leidybos teises, vertimą, maketavimą, etc.), kodėl to nedarot?

 •   Deividas // 2011-02-28 @ 10:27

  Per 45 min. neįmanoma visko išanalizuoti plačiau ir giliau. Natūralu, kad nuslystama per labiau popsinį variantą.

  Patiems investuoti į turinį tikrai nesinori. Neturime mes patirties leidyboje ir nenorėtume jos turėti :) Kiekvienas turi dirbti savo darbą. Kita vertus išlaidos, kurios reikalingos jau leidžiamai knygai išleisti e. pavidalu, yra nepalyginamos su išlaidomis pilnam knygos paruošimui ir publikavimui tik e. formatu. Bent kol kas tas tikrai neapsimokės.

 •   sh // 2011-02-28 @ 11:30

  Kol skaitykles kainuos 700lt ir daugiau nebus masinio proverzio.. Manu per brangu.. Uz paprasta knyga 10lt na dar dar, bet 20 ir daugiau uz elektronine, na kazkaip per daug.. Psichologiskai.. O kad piratauja, uzdarykit visas svetaines torentu - taigi zmones nueis pas draugus.. Tai del to kad nori sutaupyti. Musu perkamoj galia gi nera superine

 •    // 2011-02-28 @ 14:03

  “Neturime mes patirties leidyboje ir nenorėtume jos turėti :) ” - ar tai nėra atsakymas, kodėl iki šiol lietuviškos leidyklos neinvestuoja į el. turinį - jos turi patirties ir yra paskaičiavę, kad (bent jau šiuo metu) tai neapsimoka. Tad jei rizikos neprisiima vien skaityklė arba vien leidėjas, gal reikėtų mėginti imtis rizikos per pusę?

 •   Deividas // 2011-02-28 @ 16:48

  Be abejonės, kad šiandien pelno nėra. Neįmanoma sukurti naują kategoriją ir jau sekančią dieną gauti pelno.
  Skaityklė.lt jau pakankamai daug investavo iš savo pusės ir toliau investuoja. Leidėjams tereikia susitvarkyti su popierizmu. Daugiau kol kas jokių išlaidų iš jų pusės, nes knygos jau yra skaitmeniniame variante.
  Ir kol nebus turinio tol nebus ir pelno.

 •    // 2011-02-28 @ 17:22

  Na, bent jau kiek aš domėjausi, tai jeigu esi nusipirkęs teisę leisti knygą popieriuje, tai nesuteikia tau teisės išleisti ją ir elektroniniu formatu. Teisė išleisti elektroninės knygos tiražą kainuoja tiek pat, kiek popierinės knygos. Vadinasi, net ir sutaupydamas ant maketo beigi popieriaus, leidėjas vis tiek turėtų rizikuoti mažiausiai keliolika tūkstančių litų dėl kiekvienos knygos elektroninio tiražo.

  Žinoma, su lietuviška lektūra gal paprasčiau/pigiau, bet vis tiek nemanau, kad koks nors autorius norėtų nemokamai atiduoti teisę leisti jo knygą elektroniniu formatu…

 •   Deividas // 2011-02-28 @ 17:24

  Būna visokių variantų…

palikti komentarą