BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

Nemokamos knygos - čia verslo modelis ar ne?

parašė: Deividas · 2010-01-23 · 11 komentarai

Iki šiol, turbūt, neteko matyti, kad knygyne būtų prikrauta nemokamų knygų? Gal ne pačių geriausių ir naujausių, bet visai nemokamų. Pažiūrėkime kaip atrodo Amazon.com populiariausių eknygų top 100:

Pirmasis penketukas - visos nemokamos, pirmajame dešimtuke - dvi mokamos. Grečiausiai, kad pirmajame šimtuke bus daugiau nemokamų, negu mokamų knygų, bent jau taip buvo gruodžio 28d.

Vakar Nytimes.com išspausdino straipsnelį šia tema. Top dešimtuke galima rasti nemokamų knygų, kurioms senai pasibaigęs autorinių teisių galiojimas, tokių, kaip Šerloko Holmso užrašai. Bet galima rasti ir dar kuriančių autorių nemokamų knygų. Nemokamas knygas siūlo ir žinomos leidyklos, tokios kaip Harlequin, Random House ar Scholastic ir pradedantys autoriai. Visi jie teigia, kad tai puikus būdas atkreipti dėmesį į autorių, padidinti jo gerbėjų būrį prieš pasirodant autoriaus naujai knygai. Teigiama, kad tai tikrai padidina naujų knygų pardavimus.

Brian Murray, leidyklos HarperCollins vadovas, nesutinka su tokiu požiūriu. Jo manymu - “nemokamai tai nėra verslo modelis.” Leidėjai nepatenkinti dempinguojamomis bestselerių kainomis, kurios Amazon’e kainuoja 9,99$, o kokia čia dar kalba gali būti apie nemokamas knygas.

Tikra tiesa, tikruose knygynuose tokio verslo modelio nepamatysi, bet internete jis įprastas. Galite apie kai kurias nemokamo verslo formas paskaityti dansu.lt, nezinau.lt ir dar daugiau susirasti. Turime panašų pavyzdį ir lietuviškame knygų versle, prieš kurį laiką internete nemokamai buvo platinama elektroninė knygos “Kaip tampama albinosais” versija. Kiek žinau šis žingsnis buvo efektyvus ir padidino knygos pardavimus parduotuvėse.

Leidėjų laukia daug naujų iššūkių. Ne tik nauji skaitmeninių knygų leidybos ir prekybos modeliai, bet ir visiškai kitoks požiūris į rinkodarą. Pastaruoju metu labai daug bendrauju su knygų leidėjais. Kai kurie jų elektroninių knygų bijo “kaip velnio”, kai kuriems elektroninių knygų leidyba atrodo labai patraukli, bet visi supranta, kad ateinanti elektroninių knygų banga nebeišvengiama ir anksčiau arba vėliau teks to mokytis ir leisti elektronines knygas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: eknyga · leidyba
žymės: , , ,11 komentarai ↓

 •   Šilas // 2010-01-24 @ 09:35

  iš kitos pusės, patekti į bestsellerių (ir pavadinimas šis jau kaip nebetinka) sąrašą, kai nieko nekainuoji lengviau, nemažai kas atsisiunčia sau į Kindle, vien dėl to kad tai nieko nekainuoja. Bet su argumentais apie žinomumo didinimą sutinku.

 •   eknyga // 2010-01-24 @ 10:20

  Manau, kad būtent to tie nemokami autoriai ir siekia. Paskui skelbiasi, kad jie buvi Nr.2 Amazon.com bestselleris. Po kurio laiko jau niekas nebepamena, kad buvo nemokamai.

 •   DoT // 2010-01-24 @ 14:55

  Romualdas Draksas - Žmogus galite rasti:
  http://issuu.com/eugrimas/docs/zmogus
  Ačiū Eugrimo leidyklai:
  Rasta per: http://www.eugrimas.lt/index.php?page=knygos&view=knyga&id=310

  Atkreipkit dėmesį kas platina nemokamas ekygas. Ogi tie patys skaityklių gamintojai. Nemokamos knygos tarsi investicija.

 •   Bradford Baker // 2010-10-06 @ 09:18

  beyonce sex tape lolol omg she is such a hoe

 •   girl pissing // 2010-11-21 @ 01:08

  Thank you for this article. Thats all I can say. You most definitely peeing movies have made this blog into something speciel. You clearly know what you are doing, youve covered so many corners.see you

 •   David Gibbons // 2010-11-25 @ 02:18

  I really enjoyed this post. Its nice when you find something that is not only informative but entertaining. Awesome.

 •   Walter Reuss // 2010-11-26 @ 08:26

  Hey thats some fairly fascinating stuff. By the way, what blog platform do you use? I’m beginning a blog, but not certain which system to get, but yours appears real good. Appreciate it

 •   Oretha Lozowski // 2010-11-26 @ 09:30

  I by no means really knew that before so that’s kinda cool. Just a question, what blog software are you using? It looks really good and I like it. I am thinking of getting it for my weblog. Take care

 •   Shelley Shine // 2010-11-26 @ 21:00

  Hey thats some fairly interesting stuff. By the way, what blog system do you use? I’m starting a blog site, but not certain which system to get, but yours appears real great. Appreciate it

 •   Michal Beard // 2010-11-26 @ 21:30

  Hey thats some fairly interesting stuff. By the way, what blog platform do you use? I am starting a blog site, but not certain which system to have, but yours looks real great. Thank you

 •   Corey Namanworth // 2010-11-26 @ 22:00

  That is sort of cool to think of it that way. I just have a quick question.. are you currently using the Wordpress or Blog Engine platform? I want to get a blog, but I’m just not sure what system to get. I really like the layout of yours though. Thanks

palikti komentarą