BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

Pasidaryk pats knygų skenerį

parašė: Deividas · 2009-12-12 · 4 komentarai

Viena iš priežasčių kodėl muzikos industrija taip stipriai nukentėjo nuo piratavimo buvo ta, kad CD diską buvo labai lengva nukopijuoti, konvertuoti į MP3 ir platinti. Knygų leidėjai mano, kad su knygomis bus kitaip, jų kopijavimas be specialios įrangos labai sudėtingas, o specialūs knygų skaneriai yra brangūs. Kažkada jau rašiau apie tokius.

Wired.com aprašo vieno gabaus studento istoriją, kuris pats pasidarė knygų skenerį ir jam tai kainavo tik 300 USD (~700 Lt). Štai kaip atrodo tas aparatas:

Panaudotos dvi pigios fotokameros ir nuo komercinių tokio tipo įrenginių šis aparatas skiriasi tuo, kad puslapius reikia versti ranka. Nežiūrint į tai per valandą galima nuskenuoti net 1200 puslapių.

Štai kaip viskas veikia:

Negalvokit, šis studentas nėra užkietėjęs piratas. Jam, tiesiog, buvo nepatogu tampytis visus vadovėlius, kurie reikalingi studijoms, ir jis nusprendė, kad būtų naudinga juos perkelti į kompiuterį. Tikėkimės, kad jis savo įrenginio ir nepanaudos negerais tikslais, bet ši istorija tiesiog parodo, kad ir popierinės knygos beveik neapsaugotos nuo nepageidaujamo skaitmenizavimo. Ir vienintelis būdas su tuo kovoti - platinti legalias skaitmenines knygų kopijas. Pigiai ir patogiai.

p.s. jei manote, kad ir jums reikia tokio aparato tai jis “opensource’inis” čia rasite visas instrukcijas kaip jį pasigaminti diybookscanner.org

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: eknyga · piratavimas4 komentarai ↓

 •   scania // 2009-12-12 @ 21:18

  Ale gudrus daiktas, gal įmanoma ir pigiau susriegti? :D

 •   Šilas // 2009-12-13 @ 09:05

  Negailint popierinės knygos, tai, manau, daug paprasčiau nupjautini nugarėlę ir atiduoti ją skaneriui su autofeed’u

 •   eknyga // 2009-12-13 @ 10:45

  Taig čia mes kalbam apie kultūringą elgesį su knygomis :)

 •   Sveikas // 2010-01-19 @ 18:25

  Klausim4lis: ar teko sutikti programinę įrangą fotoaparato valdymui perfotografuojant knygas? T.y. fotoaparatas prijungiamas per USB ir valdomas kompo?

palikti komentarą