BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

PDF failai 6″ skaityklėje

parašė: Deividas · 2011-01-16 · 4 komentarai

Apie PDF failus 9″ skaityklėje jau rašiau, bet dabar vienas pirkėjas paprašė patikrinti kaip atrodo jo atsiųstas PDF dokumentas 6 colių ekraną turinčioje PocketBook 602 skaityklėje. Kadangi toks klausimas aktualus daugeliui tai savo eksperimentą nusprendžiau pademonstruoti viešai.

Pats failas didelio formato, gana sudėtingai sumaketuotas, labai didelis. Skaityklė tokį varto lėtokai, o perjunginėjant kai kuriuos režimus net ir lūžta. Atsiprašau už nuotraukų kokybę, neturėjau nei galimybių nei laiko geresnėms. Tiesa, namie turėjau tik PocketBook 603 modelį. Jis pilkos spalvos, bet PDF skaitymo funkcionalumas tas pats.

Standartiškai dokumentas atidaromas taip, kad visas puslapis tilptų į ekraną:

Kadangi dokumentas turi gan plačias paraštes, o tekstas parašytas net keliomis spalvomis tai šiame režime įskaitomas prastokai, nors tą padaryti galima.

PocketBook skaityklės suteikia galimybę PDF dokumentus atidaryti gana skirtingai - pavyzdžiui didinti (zoom):

Didiname iki 120% ir gauname štai tokį vaizdą ekrane:

Raidės jau didesnės, vaizdas vis dar telpa į vieną puslapį.

Sekanti galimybė - paversti tekstą horizontaliai:

Didiname iki 130% ir štai kaip atrodys tekstas:

Visiškai įskaitoma, bet kiekvienas iš mūsų dviejų puslapių jau bus suskaidytas į tris dalis ir jį skaityti teks gabaliukais:

Atkreipkite dėmesį į puslapio apatiniame kairiajame kampe esančią ikonėlę. Ji rodo kuri puslapio dalis dabar ekrane: viršus, centras ar apačia. Pakankamai patogu:

Išvada. Perskaityti A4 formato PDF dokumentus tikrai įmanoma, bet skaityklė varto juos lėtai, puslapius tenka skaidyti į kelias dalis. Jei tokie dokumentai jums pasitaiko dažniau negu romanai geriau pagalvokite apie didesnio formato skaityklę, pvz PocketBook 902.

Yra dar vienas režimas - komponavimas (reflow). Tai galimybė PDF failą paversti neformatuotu tekstiniu failu. Ši galimybė puikiai tinka PDF formato romanams, bet visiškai netinkama sudėtingiems dokumentams. Skaityklė “virškina” labai ilgai ir kartais lūžinėja, dingsta grafiniai elementai ir be jų tekste sunku susigaudyti.

Gero skaitymo.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: skaityklės · testas
žymės: , ,4 komentarai ↓

 •   praeivis // 2011-01-16 @ 23:11

  O šios PDF bylos tekstas kaip tekstas ar viskas grafiškai? Nes keista, kad taip lėtai varto. Su tekstu turėtų susidoroti be problemų. O štai kai reikia iliustracijas atvaizduoti tai matomai ir pradeda strigti. Būtų įdomu sužinoti, kaip ši skaityklė elgiasi su didele PDF byla, bet kurioje yra vien tekstas.

 •   Deividas // 2011-01-16 @ 23:37

  Ten beveik 500 puslapių….

 •   Pawka // 2011-01-17 @ 09:13

  Manau lūžta dėl atminties trūkumo ar pan. Elementarūs ePubai viduje yra skaidomi į kelias smulkesnes dalis, kad skaityklė galėtų juos greičiau užkrauti ir būtų naudojama mažiau energijos. Tad nenuostabu, kad apdorojant kilograminį PDF’ą darbas vyksta lėtai. Speju, ir akumuliatorius turėtų daug greičiau išsekti, Deividai, nepastebėjai?

 •   Aivaras // 2011-01-17 @ 22:15

  Čia ir pasireiškia Kindle pliusai - viskas vartoma venodai greit :)
  Nuo sunkių pdf’u iki native mobi ar azw :)

palikti komentarą