BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

Pocketbook 902 Pro ir PDF failai

parašė: Deividas · 2010-12-19 · 8 komentarai

Penktadienį pagaliau gavome Pocketbook 902 Pro skaitykles. Bene pirmą kartą turiu galimybę atidžiau apžiūrėti 10″ ekrano skaityklę.

Vien jau įpakavimas ką reiškia - gana didelė dėžė su rankenėle. Pati skaityklė irgi gana masyvi - sveria daugiau negu pusę kilogramo.

Jei mažasis brolis (PB 602) dėl plačių kraštinių ir storio sudaro šiek tiek grubokai sukaltos dėžės įspūdį tai 902- ajam tai jau nelabai trukdo. Pačio ekrano dydis milimetrais 138×201 ir platūs kraštai tiesiog būtini norint patogiai laikyti įrenginį rankose.

Jau pastebėjau, kad lietuviai labai vertina skaityklės ekrano dydį. 5″ skaityklės visai nepopuliarios, 6″ gerai, o 9,7″ visi laukė su nekantrumu. Skaitant grožinę literatūrą mano asmeniniu požiūriu pilnai pakanka penkių ar šešių colių ekrano, bet tiem kas susiduria su PDF formato failais: dokumentais, technine literatūra, vadovėliais ir panašiai ekrano dydis labai svarbus.

A4 formato lapo išmatavimai 210×297 mm. kitaip sakant skaityklės ekranas maždaug trečdaliu mažesnis. Kaip gi jame atrodo PDF failai. Atleiskite už nuotraukų kokybę, neturiu tinkamo apšvietimo.

Pirmąjį išbandau VGTU leidyklos išleistą vadovėlį.

Vadovėlio formatas nestandartinis. Puslapio dydis mažesnis už A4 - 145×205 mm. Beveik toks, kaip ir skaityklės ekranas. Todėl knyga su tekstu, grafikais, formulėmis yra įskaitoma kuo puikiausiai:

Dažnu atveju techninė dokumentacija publikuojama ant normalaus A4 formato lapų. Žinoma, kad toks lapas turės būti šiek tiek suspaustas:

Tekstas šiek tiek sumažėja, bet lieka puikiai įskaitomas.

Lygiai taip pat ir su žurnalais. Naują žurnalo “Veidas” numerį galima įsigyti ir PDF formate. Štai kaip atrodo žurnalo puslapis:

Jei tekstas įskaitomas kiek sunkiau galima paversti ekraną 90 laipsnių kampu ir tekstas tampa pilnai įskaitomas:

Žinoma, kad juodai baltas ekranas negali atstoti spalvotos receptų knygos virtuvėje. Bet skaityklė gali būti panaudota ir čia:

Išvada vienareikšmiška. Planuojantiems skaityti didelio formato PDF failus ši skaityklė ideali. O tiems, kurie, perka skaityklę tam, kad galėtų gulėti lovoje ir skaityti romaną, skaityti kelionėse, nešiotis savo biblioteką rankinuke ar palto kišenėje, tokia skaityklė tikrai per gremėzdiška. Ją laikyti reikia dviejose rankose, ją reikia saugoti nuo smūgių bei deformacijų ir tokiu atveju dydis tampa ne pranašumu, o nepatogumu. Taip pat labai norisi prisilietimu valdomo ekrano, įpratus naudotis skaitykle, turinčią tokį ekraną, grįžti jau nebesinori. Piršto perbraukimu versti puslapius labai patogu, jau nekalbant apie gana sudėtingą navigaciją ar teksto rinkimą …

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Be temos
žymės: , ,8 komentarai ↓

 •   Dali.us // 2010-12-19 @ 19:50

  Kaškada svajojau apie ebook readerį. Dažnai ir daug tenka dirbti su dokumentais… tai tikėjausi kad išgelės mane nuo krūvos makulatūros spauzdinimo.

  Dabar turiu Sony ebook readi (kišeninį). Nusivyliau. Stipriai. Skanuoti PDF’ai atrodo tragiškai. Nėra galimybių žymėti tekstą (rašyti komentarus būtų super.. bet man užtektu tik galimybės pasižymėti sakinius/žodžius).

  Taigis Jūsų aprašymas gan skylėtas. nepaminėjot šios skaityklės nei galimybės komentuoti, nei abbylingvo, WiFi. ką akcentuoja gamintojas…

 •   eknyga // 2010-12-19 @ 19:59

  Neturėjau tikslo aprašyti viso skaityklės funkcionalumo, norėjau paliesti tik vieną svarbią funkciją - PDF dokumentų atvaizdavimą dideliame ekrane.

 •   Šilas // 2010-12-20 @ 09:07

  Dali.us turiu sony 700 (tebūnie jis prakeiktas), kuris yra senesnis, bet touchscreenas, tai galima ir komentarus rašyti, ir pasižymėti, ir paiešką vykdyti.

  Tai perkant reikėjo specifikacijos pasiskaityt :)

  O dėl skanuotų pdf, tai logiška kad normaliai nerodo, pc irgi juos normaliai rodo tik dėl didelio monitoriaus, o dabar bandoma į 15×10 cm sukišti 29×21, tai natūralu kad atrodys mažiukas arba reikės scrolint. O vat Pocketbook 902 jau 21×13 cm, tad pdf’ams puikiai tinka. Tam kas skaito daug techninės literatūros, manualus ir pan. reiktų rinktis 10”, o grožinei literatūrai puikiai tinka mažesni, gal net ir pocket edition :)

 •   Vaidotas // 2010-12-20 @ 12:01

  Pritariu Šilui, kad grožinei literatūrai puikiai tinka mažesni. Idealus variantas būtų iPhone dydžio su e-ink ekranu. Galbūt kada nors atsiras ir tokių, nes privalumas biblioteką kišenėje nešiotis

 •   Sveikas // 2010-12-24 @ 20:08

  Sveiki, ar bandėte DjVu failus? Norėtūsi išsamaus padidinimo funkcijos aprašymo - kaip atrodytų, kaip greit veikia? Ar skaityklė susitvarko su 100-200 MB dydžio failais ir kaip greit?

 •   PDF failai 6″ skaityklėje // 2011-01-16 @ 22:39

  [...] PDF failus 9″ skaityklėje jau rašiau, bet dabar vienas pirkėjas paprašė patikrinti kaip atrodo jo atsiųstas PDF [...]

 •   Mindaugas // 2011-03-18 @ 23:16

  ar palaiko vektorine grafika pdf’uose?

 •   Linas // 2013-03-10 @ 15:15

  Noriu pirkti e-ink skaityklę vien tam, kad galėčiau skaityti .pdf failus. Gaila, kad dabartinės skaityklės nelabai tam pritaikytos (nors sako, kad palaiko pdf). kolkas žvalgausi į šias dvi: #1 Icarus Excel – 9.7 (atrodo labai patogu komentutoti pdf, kas yra didelis pliusas)
  #2 Tolino Shine eReader (e-ink skaityklė su android, kas turėtų reikšti, kad galima instaliuoti android programėles, o ten yra patogių pdf programų. Minusas, kad mažas ekranas)

palikti komentarą