BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

Startavo Google ebookstore. Na ir kas?

parašė: Deividas · 2010-12-08 · 2 komentarai

Tikrai startavo šį pirmadienį ir ko gero visi jau apie tai parašė išskyrus mane. Google savo knygyną pristato kaip kažkokį superinį ir mistinį “debesį”:

Mintis ta, kad pirk knygą, ji kabo “debesyje” ir skaityti ją galėsi bet kur. Nežinia ką jie norėjo nustebinti, bet Amazon jau senai siūlo skaityti jų knygas ne tik Kindle, bet ir kompiuteryje, išmaniuosiuose telefonuose. Gal ne taip 100% patogiai, bet tą patį gali daryti bet kuris vartotojas pirkdamas ePUB formato knygas ir pasinaudodamas nepriklausomis mobilių įrenginių aplikacijomis, tokiomis kaip “txtr” ar “Bluefire”. Taigi, be reklaminio pranešimo ir čia nieko naujo. Kai kurie testuotojai net nesugebėjo sinchronizuoti knygų tarp skirtingų įrenginių.

Kitas dalykas servisas. Tiek Amazon, tiek B&N ar kiti eknygų pardavėjai pasižymi puikiu klientų servisu. Ko niekada nebuvo galima pasakyti apie Google. Jie orentuojasi į savitarnos sprendimus. Tai nėra blogai kada viskas veikia, bet jau ir iš savo patirties žinau, kad su knygomis paprasta nebus, serviso tikrai reiks. Teleread.com autorius pataria Googlui tiesiog nusipirkti B&N. Tuo pačiu įgyti ir patirtį knygų versle ir sunaikinti konkurentą.

Didžiausia projekto blogybė yra ta, kad jis kol kas veikia tik JAV.

Net ir Didžiosios Britanijos vartotojai negali pasinaudoti paslauga ir, tiesa sakant, labai dėl to neliūdi - “There’s nothing new about Google’s ebook service”.

Ne viskas ten blogai! Google skelbiasi, kad turi 3 000 000 knygų. Žinoma, kad dauguma jų tai nemokamos knygos, kurias jau kelintus metus skanuoja Google. O pats geriausias dalykas tas, kad Google žada bendradarbiauti su mažais nepriklausomais knygynais ir leisti jiems uždirbti iš elektroninių knygų pardavimo. Iki šiol jie neturėjo jokios net teorinės galimybės konkuruoti su Amazon.

Labai lauksim kada šis projektas atsidarys ir Lietuvai. Bijau, kad ilgai teks laukt…

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Be temos2 komentarai ↓

palikti komentarą