BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

CES parodos naujienos (2 dalis)

parašė: Deividas · 2010-01-09 · 3 komentarai

Pirmąją naujienų dalį rasite čia , o dabar žiūrime kas dedasi toliau.

1. Ko gero netikėčiausia naujiena, kuri įdomi tik besidomintiems šia rinka, yra naujos įmonės PocketBook Global įkūrimas.

Taivano gamintojas Netronix ir Ukrainos kompanija PocketBook, kuri kuria eknygų skaityklių dizainą ir programinę įrangą, kuria bendrą įmonę PocketBook Global. Įdomumas čia tame, kad Netronix - vienas didžiausių eknygų skaityklių gamintojų pasaulyje, jie gamina aparatukus daug kam, o svarbiausia ir COOL-ER bei CYBOOK. Taigi susiklosto įdomi situacija kai gamintojas susigiminiuoja su vienu iš daugelio savo partnerių. Stebėsim kaip čia viskas toliau vystysis.

2. Gal labiausiai laukta naujiena buvo Plastic Logic naujoji skaityklė QUE:

Čia galite pažiūrėti videointerviu su Plastic Logic atstovu:

Richard Archuleta, chief executive of Plastic Logic talks about the Que, an eBook reader that was 10 years in the marking.

Taigi - dar viena visiškai nauja ekrano technologija, kam įdomu fizika galite pasiskaityti čia. Didelis 11 colių lietimui jautrus ekranas ir daugybė verslui “reikalingų” funkcijų. Ir kaina tokia versliška - 649$ kainuos WiFi modelis ir modelis su 3G kainuos 799$. Tikėkimės, kad jie žino ką daro…

3. Sekant įdomi naujiena COPIA.

COPIA siūlo ne tik įrenginį bet ir socialinio bendravimo funkciją, keitimąsi knygomis ir panašiai.

4. Na ir paskutinė, jau po vidurnakčio perskaityta naujiena:

Kažkur jau matyta? Taip, tai nauji CYBOOK OPUS, jie irgi bus spalvoti :) Bookeen pristato ir vieną naują modelį:

Orizon su 6 colių ekranu, WiFi ir Bluetooth ryšiu. Tiesa, kada jie pasirodys rinkoje neaišku.

Čia tikrai dar ne visos naujienos. Laukite tęsinio.

O apie naujas skaitykles, apie tai ar joms reikia liečiamo ekrano ar kitų įmantrių funkcijų kviečiu diskutuoti mūsų puslapyje Facebook’e.

Rodyk draugams

Temos: skaityklės

Oficialus pranešimas apie Skaitykle.lt startą

parašė: Deividas · 2010-01-04 · 6 komentarai

Šiandien oficialiai pradedame. Tinklalapyje prekės sukrautos. Oficialus pranešimas spaudai:

Pradeda veikti pirmoji el. knygų skaityklių parduotuvė internete “Skaitykle.lt”
Per pastarąjį dešimtmetį internetas, stipriai įtakojęs muzikos ir kino pramonę, keičia ir tradicinės žiniasklaidos, o ypač spaudos, vartojimo įpročius. Kita sritis, kurią palies skaitmenizavimas, – knygų leidyba. Lietuvoje pradedama prekiauti dviejų modelių elektroninių knygų skaitymo įrenginiais: vartotojai galės įsigyti Europoje gerai žinomų prekės ženklų COOL-ER ir CYBOOK el. knygų skaitykles.
UAB “Nextmedia LT” valdomoje internetinėje parduotuvėje “Skaitykle.lt” jau galima įsigyti dviejų gamintojų siūlomas el. knygų skaitykles – Prancūzijos elektroninės leidybos pradininko “Bokeen” gaminamus CYBOOK OPUS ir Didžiosios Britanijos bendrovės “Interead” sukurtus COOL-ER.
Abiejuose įrenginiuose naudojami e. rašalo technologija pagaminti ekranai, kurie visiškai nevargina akių ir suteikia tikros knygos skaitymo pojūtį. Lengvi, mažiau nei 200 g sveriantys, įrenginiai puikiai tinka daug keliaujantiems žmonėms. Pilnai įkrautos skaityklės baterijos užtenka net 8000 puslapių atvertimų..
Ir COOL-ER, ir CYBOOK OPUS suteikia galimybę skaityti Adobe EPUB bei Adobe PDF formato knygas. Naujausias tokio formato el. knygas anglų kalba Lietuvos vartotojai gali įsigyti daugelyje internetinių knygų parduotuvių, prekiaujančių ir elektroninėmis knygomis. Elektroninės knygos yra pigesnės už popierines ir jų parsisiuntimas nieko nekainuoja, todėl daug skaitantiems anglų ir rusų kalbomis atsiveria labai didelis knygų pasirinkimas ir galimybė sutaupyti jas perkant.
“Prekyba elektroninių knygų skaityklėmis – pirmasis mūsų žingsnis. Tikimės, greitai Lietuvos leidėjams galėsime pasiūlyti el. knygų leidybos ir platinimo galimybių”, – teigia Deividas Talijūnas, projekto iniciatorius ir bendrovės “Nextmedia LT” vadovas.
Daugiau informacijos:
www.skaitykle.lt
Deividas Talijūnas
Tel. +370 688 54581
El. p. deividas@talijunas.lt

Rodyk draugams

Temos: Skaitykle.lt

Pirmadienį pradedame

parašė: Deividas · 2009-12-31 · 8 komentarai

Pirmadienį startuoja www.skaitykle.lt. Keistas tas startas - pirmoji darbo diena po Naujųjų Metų šventimo. Bet taip jau gavosi, kad Kalėdiniame prekybos įkarštyje buvome šiek tiek pamiršti ir visos mūsų prekės atvažiavo tik šiomis dienomis.

Visi galite stotis į eilę :) Išankstinės rezervacijos priimamos jau šiandien. Oficialus pranešimas - pirmadienį.

O dabar visiems linksmų Švenčių!!!

Rodyk draugams

Temos: Skaitykle.lt

Atnaujinta Cybook Opus programinė įranga

parašė: Deividas · 2009-12-27 · 2 komentarai

Kaip žinote greitu laiku pradėsime Lietuvoje prekiauti Cybook Opus elektroninių knygų skaityklėmis. Forumuose gamintojai buvo kaltinami dėl kai kurių smulkių klaidų ir labai senai nevykdomų pažadų tas klaidas ištaisyti.

Greičiausiai, kad gamintojas (Bookeen) laukė Kalėdų, kad galėtų vartotojams pateikti staigmeną:

Kai kurie komentatoriai Cybook Opus laiko geriausiai ePUB formato knygoms skaityti pritaikyta skaitykle. Nuo šiol ši skaityklė palaikys ir Rusijoje labai populiarų FB2 eknygų formatą, taigi, gera žinia tiems, kurie mėgsta skaityti rusiškas knygas.

Vartotojai gali pasirinkti kurią programinę įrangą naudos ar palaikančią Mobipocket ar Adobe DRM:

Vieni išskirtinesnių atnaujinimų, kurie skaitymą daro dar patogesniu tai galimybė “užboldinti” visą tekstą ir pasirinkti norimą norimą šriftą (Verdana, Palatino Linotype, Georgia, Courier New ir Futura Black fontai).

Pilnas atnaujinimų sąrašas(anglų kalba):

Latest features (1.5 & 2.0)

· (Bookeen exclusive!) Fast-Ink algorithms: offers the fastest user interface ever (works on all Cybook hardware).

· (Bookeen exclusive!) Browsing mode: while reading and also in the “Library”, keep next/prev. page button pressed to enter ultra-fast pagination mode (works on all Cybook hardware).

·Folder view (“Library”): allows browsing within self-organized folders.

·User interface now available in 14 languages: English, French, German, Spanish, Italian, Dutch, Norwegian, Swedish, Finnish, Greek, Russian, Polish, Slovenian & Czech.

·Virtually infinite menus (was previsouly limited to the display visible height).

·Buttons “+” & “-” plugged to size increase/decrease or zoom in/out.

·Delete feature (“Library”, also plugged to Gen3 4th button).

· Improvement: reduced power consumption.

·Bug fixes: overall stability (esp. card detection, random freezes).

Latest features (2.0)

· (Bookeen exclusive!) 12 font sizes: from very small to very large (works with ePub, HTML, FB2, TXT).

· (Bookeen exclusive!) Customizable font family: you can add your own TrueType fonts within the “Fonts” folder (works with ePub, HTML, FB2, TXT).

· (Bookeen exclusive!) Text justification: layout can be switched between leftaligned and justified text (works with ePub, HTML, FB2, TXT).

· (Bookeen exclusive!) Text emboldening: allows setting text in bold for maximized contrast (works with ePub, HTML, FB2, TXT).

·Crop margin: option for PDF files (auto-zoom in other words).

·FictionBook (FB2) format now supported.

·Automated character set recognition for HTML, FB2 & TXT files (works with Latin, Cyrillic, Greek, Chinese, Japanese & Korean).

Tam, kad įdiegti atnaujinimus reikia turėti Micro SD kortelę, o aš jos neturiu… teks kažkur ieškoti…

Rodyk draugams

Temos: skaityklės