BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kitokias knygas

Blog Action Day. Kaip elektroninės knygos saugo gamtą

parašė: Deividas · 2009-10-15 · 1 komentaras

Taigi šiandien Blog Action Day, kuri skirta klimato pokyčiams. Taip jau atsitiko, kad paskubėjau ir savo įrašą apie tai, kiek medžių nukertama Lietuvoje tam, kad išspausdinti knygas, parašiau prieš kelias savaites. Kas norite pasiskaitykite, o čia dar vienas filmukas apie tai, kaip popieriaus pramonė kenkia gamtai:

Popierius popieriumi - tai tik viena dalis gamtos resursų naudojimo knygoms gaminti ar platinti. Sakysite, kad su elektroninėmis knygomis yra ir kita problema - energija naudojama jų skaitymui. Tas tiesa, bet elektroninių knygų skaityklės yra vieni iš mažiausiai elektros energijos naudojančių prietaisų. Jiems energija reikalinga tik puslapio pervertimui, o skaitymo metu energija visai nenaudojama. Standartinė skaityklė leidžia perskaityti apie 8000 puslapių vieną kartą pakrovus akumuliatorius.

Dar toliau nuėjo elektronikos koncernas LG. Prieš 4 dienas jie pristatė elektroninių knygų skaityklę su saulės baterijomis:

Palikus saulėje tokią skaityklę 4-5 valandoms ji sukaupia energijos, kuri leidžia skaityti visą dieną. Daugiau detalių nepateikiama, bet kadangi knygos, bet kokiu atveju skaitomos tik šviesoje tai ši skaityklė turėtų nuolatos pasikrauti ir veikti be papildomo energijos šaltinio. Štai jums ir antroji eknygų ekologijos pusė.

Prisijunkite prie Blog Action Day ir jūs.

Rodyk draugams

Temos: Ekologija · skaityklės

Blog action day. 2009 Climate change

parašė: Deividas · 2009-10-01 · 2 komentarai

Šiandien gavau kvietimą prisijungti prie 2009 m. Blog Action Day. Tema labai siejasi su mano užvakar dienos įrašo tema - klimato kaita. Būčiau žinojęs būčiau “pataupęs” temą.

Eknygos gali išgelbėti medžius, o medžiai išsaugos švarų orą. Spalio 15 parašysiu apie tai dar kartą.

Prisijunkite!

Rodyk draugams

Temos: Ekologija

Eknygos ir ekologija. 128 000 medžių Lietuvoje nukertama per metus

parašė: Deividas · 2009-09-29 · 3 komentarai

Bloge Epublishers Weekly perskaičiau apie tai, kad JAV knygų spausdinimui per metus nukertama 30 000 000 medžių. Nežinau ar autoriaus skaičiavimai tikslūs, bet galime pabandyti atlikti analogiškus skaičiavimus kiek gi medžių knygoms spausdinti nukertama Lietuvoje:

  • Epublishers Weekly teigia, kad iš vieno medžio galima pagaminti popieriaus 62,5 knygoms;
  • Čia radau informaciją, kad Lietuvoje per metus atspausdinami 8 mln. knygų;

Atliekam nesudėtingus skaičiavimus ir gaunam, kad per metus Lietuvoje nukertami 128 000 medžiai tik tam, kad iš jų padarytų knygas.

O kiek dar medžių nukertama laikraščiams spausdinti? Ne veltui populiarus technologijų blogas Techcrunch.com vadina tai Dead Tree Media.

Akivaizdu, kad eknygos bus gerokai ekologiškesnės. Nereiks popieriaus, nereiks ir deginti kuro transportuojant knygas, šildant sandėlius bei knygynus žiemą.  O paskaičiuokime kiek mes visi sutaupytume jei pirktume tik elektronines knygas:

  • vidutinė knygos kaina ~27 Lt;
  • per metus atspausdinama 8 mln. knygų;
  • atmetus spausdinimo, transportavimo kaštus, bei įvertinus nuostolius dėl neparduoto tiražo eknygos galėtų būti bent 30% pigesnės.

Vėl paskaičiuojam ir gaunam - 65 000 000 Lt !!! Tiek mes visi galėtume sutaupyti jei skaitytume tik elektronines knygas.

Yra viena labai graži ir ekologiška iniciatyva tiems kas nenori atsisakyti popierinių knygų. Paskaičiuokite kiek knygų nusiperkate per metus ir internetu užsakykite atitinkamo medžių skaičiaus sodinimą ECO-LIBRIS projekte.

Rodyk draugams

Temos: Ekologija